займ на карту срочно
کد خبر: 41214 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 23 سپتامبر 2020 | ساعت » 18:39

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از اجرای عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان خبر داد.

ایوب کرد اظهارکرد: این اقدام پیرو مصوبات مرزی ۲۳ مردادماه سال جاری بین مسئولان استانی و والی نیمروز افغانستان به منظور تسهیل تردد کامیون های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حجم تردد کامیون های صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک در یک ماه اخیر از ۲۴۰ دستگاه به بیش از ۴۰۰ دستگاه افزایش پیدا کرده است، گفت: از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین این اداره کل با توجه به اهمیت پایانه مرزی میلک علاوه بر توسعه محوطه آن، اقداماتی نظیر اصلاح روشنایی، تخصیص کانکس جدید جهت استقرار نیروهای مرزبانی و تامین نیازمندی های اعلام شده مرزبانان، اصلاح نواقص جزئی در دیوارکشی و پاکسازی فضای پایانه مرزی از ضایعات، لاستیک و کانکس های فرسوده را توسط اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان مورد توجه قرار داده است.

کرد مشارکت بخش خصوصی به منظور حفاظت اطراف و محیط پایانه مرزی و احداث کریدور مسافری از سالن مسافری تا درب پایانه مرزی را از دیگر اقدامات در دست اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایانه مرزی میلک عنوان کرد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار