займ на карту срочно
کد خبر: 41211 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 23 سپتامبر 2020 | ساعت » 18:36

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: بیش‌از ١۵ هزار تن انبه در ۶ ماهه نخست سالجاری با رعایت کامل مقررات بهداشت قرنطینه گیاهی از طریق مرزهای این استان وارد کشور شده است.

غلام حسین تیموری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: انبه‌ها برای تامین نیاز کشور با رعایت مسائل قرنطینه‌ای و نظارت کارشناس سازمان جهاد کشاورزی و گمرک وارد سیستان و بلوچستان می‌شود.
وی افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند که انبه‌های داخل جعبه‌های چوبی بدون رعایت مسائل بهداشتی به صورت قاچاق وارد شده که مصرف آنان توصیه نمی‌شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان با اشاره به اهمیت کنترل آفات و بیماری قرنطینه‌ای در مبادی ورودی مرز گفت: پنج محموله بار میوه انبه وارداتی از پاکستان پس از بررسی در مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه آلوده به آفت قرنطینه‌ای مگس میوه بود شناسایی و از ورود آن به استان جلوگیری شد.
وی افزود: وزن بار مرجوعی حدود ۶٨ تن بوده که به کشورپاکستان بازگردانده شده است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان واقع در جنوب شرق ایران اسلامی حدود یکهزار و ۶۰۰ کیلومتر یعنی معادل یک ششم از مجموع مرزهای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای افغانستان، پاکستان و حوزه دریای عمان مرز دارد.
طول مرزهای خاکی این استان با کشور افغانستان حدود ۳۰۰ کیلومتر یعنی معادل یک سوم از کل مرز ایران با افغانستان و طول مرزهای خاکی مشترک استان با کشور پاکستان ۹۲۱ کیلومتر است که مجموع کل مرز مشترک ایران و پاکستان را تشکیل می دهد.
طول مرزهای آبی این استان در سواحل دریای عمان با کشور پاکستان و آبهای آزاد ۳۷۰ کیلومتر است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار