займ на карту срочно
کد خبر: 40988 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 2 سپتامبر 2020 | ساعت » 18:00

چند روز دیگر مدارس کار خود را شروع می‌کنند، در برخی مناطق حضوری و در برخی دیگر به شکل آنلاین و غیرحضوری.

روز شروع مدارس امسال با سال‌های قبل تفاوت‌های زیادی دارد، اولا که کلاس‌های به جای اول مهر ۱۵ شهریور شروع می‌شوند دوما که گروه زیادی از دانش‌آموزان به جای کلاس‌ درس، آموزش خودشان را از پشت کامپیوتر یا صفحه گوشی شروع می‌کنند.

آموزش‌وپرورش اعلام کرده است که مدارس به علت شیوع ویروس کرونا از دو هفته دیگر براساس وضعیت بیماری در در مناطق مختلف به سه روش شروع به کار می‌کنند. در مناطق قرمز کلاس‌ها به شکل مجازی و تلویزیونی برگزار می‌شوند، در وضعیت سفید که اکثرا در روستاها و مناطق کم جمعیت هستند، کلاس‌ها به شکل حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و در وضعیت زرد هم کلاس‌ها به شکل تلفیقی از آنلاین و حضوری برگزار می‌شود.

قطعا برگزاری کلاس‌ها به شکل آنلاین، محدودیت‌های زیادی برای یادگیری دانش‌آموزان به وجود می‌آورد. اما خانواده‌ها می‌توانند با فراهم کردن شرایط و انجام اقدامات برخی از نیازهای دانش‌آموزان را برطرف کنند. از سویی تحقیقات نشان داده‌اند که در هنگام آموزش مجازی خانواده‌ها گاهی نقش معلم را می‌گیرند.

در اینجا نکاتی به شما معرفی می‌شود تا فضای بهتری برای برگزاری کلاس‌های مجازی فرزندانتان فراهم کنید:

عوامل مزاحمت را کاهش دهید

 

براساس گزارش «یواس‌ای‌تودی»، مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ نشان داده است که دانش‌آموزان معمولا ۲۰درصد وفت خود را صرف فناوری‌های مختلف مثل موبایل می‌کنند، در آموزش مجازی این رفتار می‌تواند شدیدتر باشد و سرزدن به فضای مجازی هنگام کلاس درس منجر به کاهش نمره‌های آن‌ها شود. شاید بهتر باشد که تا زمان پایان کارهای مدرسه استفاده فرزندانتان را از این تجهیزات محدود کنید و تنها در وقت‌های استراحت به آن‌ها اجازه بدهید از این تجهیزات استفاده کنند.

فضایی که دانش‌آموز در آن قرار دارد هم می‌تواند به مزاحمی برای کلاس‌های مجازی تبدیل شود، برای همین بهتر است همان طور که بزرگسالان محلی خاص برای کار در خانه خود دارند، چنین فضایی هم برای فرزندانشان ایجاد کنند. براساس گزارش سیاتل تایمز پیشنهاد می‌شود که یک جعبه‌ای مخصوص وسایل مدرسه فرزندانتان هم تهیه کنید.

وقت استراحت بیشتر

نگاه‌کردن  به صفحات گوشی و کامپیوتر پیامدهای ذهنی و جسمانی زیادی مثل افسردگی و چاقی به همراه دارد، به همین دلیل احتمال دارد که دانش‌آموزان نتوانند در وقت کامل کلاس حضور داشته باشند و شاید برخی از آن‌ها نسبت به دیگران وقت استراحت بیشتری نیاز داشته باشند.

لیندا کارلینگ محقق بخش آموزش دانشگاه جان هاپکینز در این رابطه به یواس‌تودی می‌گوید: «ممکن است یک کودک بعد ۵ تا ۲۵ دقیقه فعالیت به استراحت نیاز داشته باشد.»

به همین دلیل اگر به فرزندانتان اجازه بدهید که قبل از شروع کلاس مجازیشان ورزش کند شاید تمرکز آن‌ها در یادگیری افزایش پیدا کند. همچنین ورزش کردن یکی از بهترین روش‌های کاهش استرس است. همچنین می‌توانید کامپیوتر را روی یک محل با ارتفاع بالا قرار دهید تا برخی مواقع فرزندتان به شکل ایستاده در کلاس شرکت کند.

برنامه‌ریزی کنید

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار