займ на карту срочно
کد خبر: 40408 | سرویس: بین الملل
تاریخ انتشار: 25 جولای 2020 | ساعت » 18:18

هر روز که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک می شویم چشم اندازهای احتمال شکست « دونالد ترامپ» بیشتر نمایان می شود

شبکه خبری یورونیوز روز شنبه نوشت: ترامپ که به حماقت ، سبکسری و واکنش های غیرمنتظره معروف است اکنون در شرایطی سخت و در انزوا بسر می برد حتی در میان جمهوری خواهان و اردوگاه خود به دلیل برخوردهای هرج ومرج طلبانه با بحران شیوع ویروس کرونا با انتقادات شدیدی مواجه است.

در گزارش یورونیوز آمده  است:

انتظار می رود انتخابات ریاست جمهوری در ۳ نوامبر آینده ، در میان دسته بندی ها و نگرانی های حاکم بر ایالات متحده و در زمانی که آمار تلفات ناشی از کرونا اکنون به بیش از ۱۴۰ هزار نفر رسیده است ، بسیار پرتنش باشد.

با نزدیکتر شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، هجمه ها و رد و بدل اتهام ها میان مقامات و نامزدها و هواداران آنها شدت می گیرد.

ترامپ (۷۵ ساله) تاکید می کند که جو بایدن رقیب (۷۷ ساله) او «عروسکی» است که توسط چپ رادیکال مدیریت می شود و برای همین قصد دارد « شیوه زندگی آمریکایی» را نابود کند در حالیکه بایدن نامزد دموکرات‌ها معتقد است برای « نجات روح آمریکا» وارد کارزار با ترامپ شده است.

نظرسنجی ها همه نشان دهنده پیشروی بایدن در برابر ترامپ هستند و اکنون این میلیاردر جمهوریخواه از یک «شکست تحقیرآمیز» می ترسد زیرا او نخستین رئیس جمهوری آمریکا در بیش از یک ربع قرن خواهد بود که در دور دوم انتخابات پیروز نشده است.

با این حال هنوز کارزار انتخاباتی برای ترامپ حاد نشده است، بعد از سه سال و نیم فراز و نشیب پیاپی، هنوزهم ممکن است اتفاقی بتواند اوضاع را برای ترامپ به عقب برگرداند.

آیا در روند تبلیغات انتخابات، بایدن ممکن است مرتکب « خطایی بزرگ» شود؟ آیا یکی از قضا دیوان عالی کشور آمریکا فوت می کند؟ آیا کشف واکسن ویروس کرونا اعلام می شود؟ آیا مثل انتخابات گذشته در آخرین ماه قبل از انتخابات آمریکا یک « شگفتی بزرگ» رخ خواهد داد و روند کنونی رقابت

بین دو نامزد را دستخوش تغییر اساسی خواهد کرد؟

با این حال، بیماری همه گیر« کووید ۱۹» رئیس جمهوری کنونی آمریکا را تا حد زیادی تضعیف کرده و ناکامی او را در مقابله با این بحران در معرض دید همگان قرار داده است و ترامپ فرصت مطرح کردن خود به عنوان ناخدایی که باید کشتی توفان زده را به ساحل نجات برساند، از دست داده است.

نتیجه نظرسنجی شبکه ای بی سی نیوز تاکید دارد که دو سوم آمریکایی ها با عملکرد ترامپ در مقابله با ویروس کرونا مخالف هستند. ترامپ در واکنش ، نتایج نظرسنجی را « اشتباه» می خواند اما او فارغ از « سخنان قاطع و پرطمطراق» باید درک کند و بپذیرد که در آستانه برگزاری انتخابات ریاست

جمهوری آمریکا در موضع ضعف قرار دارد و تلاش می کند که اوضاع را تغییر دهد.

درهمین چارچوب ، ترامپ مدیر تبلیغات انتخاباتی و هر چند دیرهنگام استراتژی خود را تغییر داد و در خصوص کووید ۱۹ بعداز چند هفته از انکار اعتراف کرد که « اوضاع قبل از آنکه بهبود یابد در حال بدترشدن است».

ترامپ در طول دوره ریاست جمهوری از یک لحن سخت و تند استفاده کرده اما آیا این وضعیت برای مدت طولانی دوام خواهد داشت؟ ۱۳۰۰ روز از دوره ریاست جمهوری او تاکنون در کاخ سفید سپری شده و این روند آینده او را تردید آمیز کرده است.

آمارها تاکنون برای تاجر نیویورکی اطمینان بخش نیستند، معدل نتایج نظرسنجی های ملی که پایگاه مستقل« ریل کلیر پولیتیکس» آماده می کنند، نشان