займ на карту срочно
کد خبر: 40008 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: 1 جولای 2020 | ساعت » 17:13

شمت الله فلاحت پیشه که می‌گوید احتمال تایید صلاحیت احمدی نژاد وجود دارد، تاکید می کند: نامزدهای انتخاباتی در سال آینده با ارائه برنامه‌های قوی و تخصصی با مردم سخن بگویند.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده ادوار مجلس در گفتگویی با خبرآنلاین با اشاره به کلید خوردن تحرکات انتخاباتی برخی چهره ها با هدف حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰،از جمله محمود احمدی نژاد، گفت: افراد و گروه‌های مختلف سیاسی حق دارند تا برای حضور در انتخابات تلاش کنند و منعی نباید برای حضور آنها وجود داشته باشد. اصولا حضور فردی مانند آقای احمدی نژاد و یا هر چهره دیگر در امر انتخابات دارای ایراد نیست و حتی شاید باعث افزایش مشارکت مردم در پای صندوق‌های رأی نیز بشود، اما واقعیت امر این است که صحبت درباره انتخابات با مردم در شرایط کنونی بیشتر آنها را دل‌زده می‌کند.

وی افزود: باید بپذیریم یکی از معدود شاخصه‌های سیاسی که در جامعه ما وجود دارد؛ بحث انتخابات است. مردم ما سال‌هاست با سیاستمدارانی مواجه هستند که از آنها طلب رأی می‌کنند، بدون اینکه پیش از این تکانه‌ای در زندگی عادی آنها ایجاد کرده باشند. زمانی که بسیاری از مسائل و مشکلات مردم ما همچنان حل نشده باقی مانده، صحبت از انتخابات به نوعی یک امر نامتعارف در اذهان مردم است.

کاندیداهای ۱۴۰۰ با برنامه قوی و تخصصی با مردم سخن بگویند

فلاحت پیشه با اشاره به راهکار هایی برای جلب رضایت مردم جهت شرکت در انتخابات آینده، گفت: کشور ما در شرایط کنونی به دو اقدام نیاز دارد. اول اینکه دولت و مجلس در کنار هم تلاش کنند تا مشکلات موجود در زندگی مردم را رفع کنند و دوم اینکه؛ نامزدهای انتخاباتی در سال آینده با ارائه برنامه‌های قوی و تخصصی با مردم سخن بگویند.

ضعف های دولت احمدی نژد قابل انکار نیست

این چهره سیاسی درخصوص اوج گرفتن تحرکات احمدی نژاد و اطرافیانش و هدف دار بودن آنها به منظور شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: عملکرد آقای احمدی نژاد در زمان تصدی دولت دارای ضعف‌هایی بود که نمی‌توان آنها را انکار کرد، اما باید بپذیریم که دولت ایشان در برخی از شاخصه‌ها خوب عمل می‌کرد. برای مثال سفرهای استانی رییس‌جمهور سابق از جمله نقاط قوتی بود که در دولت کنونی وجود ندارد.  البته اینگونه نیست که بگوییم دولت آقای روحانی نقاط قوت ندارد، بلکه دولت کنونی نیز در بخش‌هایی از کار خود قوی عمل کرده است.

در کشورهای توسعه یافته، چهره ها یک عمر سیاسی مشخص دارند

فلاحت پیشه تصریح کرد: جالب اینجاست همواره در عرصه‌های انتخابات شاهد هستیم برخی از سیاسیون که در دوران مسئولیت خود عملکرد متوسط رو به پایین داشتند، دوباره خود را در معرض آرای مردم قرار می‌دهند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در کشورهای توسعه یافته افراد و چهره‌ها بر اساس یک عمر سیاسی مشخص وارد فاز مسئولیت می‌شوند و بعد از مدتی نیز عرصه را برای ورود نفر بعدی خالی می‌کنند.

شاید شورای نگهبان احمدی نژاد را برای ۱۴۰۰ تایید صلاحیت کند

این چهره سیاسی که سابقه چند دوره حضور در پارلمان را دارد درباره احتمالات مطرح شده پیرامون تایید صلاحیت احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان، گفت: بنده نمی‌توانم در خصوص نوع تصمیم‌گیری اعضای شورای نگهبان نظر قطعی ارائه بدهم زیرا روند «تأیید» و یا «رد صلاحیت» در آن نهاد سازوکار مختص به خود را دارد، اما اگر به حافظه تاریخی خود رجوع کنیم افرادی را پیدا خواهیم کرد که گاهی در یک دوره رد و در مرحله‌ای دیگر توانسته‌اند