займ на карту срочно
کد خبر: 39984 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 29 ژوئن 2020 | ساعت » 6:20

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۹ میلیارد تومان به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به این استان اختصاص یافته است.

مهرداد جهاندیده روز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تاکنون ۱۵ هزار و ۵۹ طرح اقتصادی در سامانه «کارا» نام‌نویسی کرده‌اند که پس از بررسی شرایط متقاضیان، بنگاه‌های مشمول برای پیگیری ادامه مراحل دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند.
وی تعداد نیروی کار شاغل در این طرح‌ها را ۲۹ هزار و ۲۴۶ نفر اعلام کرد و افزود: این تسهیلات به ۱۴ رسته شغلی و حدود ۵۰۰ زیر رسته دستگاه‌های ذی ربط مشخص شده‌اند، پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تسهیل روند پرداخت این تسهیلات خبر داد و گفت: طبق مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا نرخ سود تسهیلات ۱۲ درصد است و بازپرداخت این تسهیلات بعد از دو ماه تنفس و از مهر شروع می‌شود و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه خواهد بود.
وی اظهارداشت: همچنین در گذشته قرار بود به واحدهایی که نیروی کار آنها از مقرری بیمه بیکاری استفاده کرده‌اند تسهیلات تعلق نگیرد که با اصلاح این روند در صورتی که تعدادی از بیمه شدگان کارگاه از بیمه بیکاری استفاده کرده باشند به تعداد کارگران باقی‌مانده در کارگاه که بیمه بیکاری استفاده نکرده‌اند(حتی یک نفر) می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند.
جهاندیده افزود: ۱۲ بانک عامل برای اجرای این طرح در استان تعیین شده که متقاضیان پس از دریافت پیامک و طی کردن فرایند نام‌نویسی در سامانه «کارا»، از طریق دستگاه‌های بخشی به این بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند.
وی بیان کرد: این تسهیلات برای شاغلان در واحدهای کسب و کار با تعداد کمتر از ۵۰ نفر به ازای هر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال اختصاص خواهد یافت.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان افزود: ضمن اینکه این تسهیلات برای کسب و کارهایی که از شیوع این بیماری بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند به ازای هر شاغل ۱۶۰ میلیون ریال واریز می‌شود.
وی از واحدهای تولیدی و صنفی آسیب دیده از شیوع کرونا خواست هرچه زودتر و در موعد باقی مانده برای نام‌نویسی دریافت تسهیلات اقدام کنند.
جهاندیده همچنین تاکید کرد: برای رانندگان مسافربر برون و درون شهری هم به میزان ۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود که در فرایند پیش‌بینی شده برای این افراد، درخواست تسهیلات آنها نیاز به تایید دستگاه اجرایی نداشته و به طور مستقیم به بانک‌های عامل معرفی می‌شود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار