займ на карту срочно
کد خبر: 39963 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 27 ژوئن 2020 | ساعت » 17:35

شهید آیت‌الله سیدمحمدتقی حسینی‌طباطبایی روحانی مبارز، عدالت طلب و مجاهد سیستان و بلوچستانی که در طول نیم قرن از زندگی خود با پیروی از پیر و مراد خویش امام امت هدایتگر مبارزان انقلابی در سیستان بود در هفتم تیر سال ۶۰ به همراه شهید بهشتی و جمعی از یاران امام امت بدست منافقان کوردل به شهادت رسید.

در یکی از روزهای سرد زمستانی، خانه ای روستایی در سیستان میزبان کودکی شد که نام اور ا سید محمد تقی گذاشتند ، او که از روزهای نخستین زندگی اش  در محضر خانواده ای فاضل تربیت یافته بود برای کسب علم از پیشگاه علمای بزرگی چون آیت الله میلانی رهسپار مشهد شد و در این مسیر  به درجات بالایی از علم و معرفت دست یافت، همان سالها که قیام خونین پانزده خرداد  رخ داد تحولی در درون سیدمحمدتقی حسینی‌طباطبایی بوقوع پیوست و او را به عرصه اتفاقات و حرکت‌های دینی و اجتماعی کشاند.

سیدمحمدتقی از همان روزهای نخست مبارزات قبل از انقلاب حرکت های انقلابی خود را شروع کرد او که از همان ابتدا با نوای انقلاب امام خمینی همراه شده و به آن لبیک گفته بود در شهر زابل و منطقه سیستان اقدامات انقلابی را پیش برد  به گونه ای که در سال ۱۳۵۷ او پرچمدار این مبارزات در شهر زابل شد و بسیاری از راهپیمایی ها  و اعتراضات انقلابی را  در این شهر هدایت کرد.

او که همواره در طول دوران حیاتش همچون جد بزرگوارش داعیه دین و حق طلبی را داشت و زندگی عزتمند را برای مردم منطقه سیستان می خواست برای سامان دادن به اوضاع سیستان و کمک به توسعه جریان انقلاب در این منطقه مسوولیت دادگاه انقلاب سیستان را به عهده گرفت.

آیت الله حسینی طباطبایی که با رنج و محرومیت مردم سیستان آشنا بود در نخستین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه زابل به عنوان نماینده این شهر به مجلس شورای اسلامی راه یافت و این شروع مجاهدتی دیگر از او در سالهای پایانی حیاتش در این دنیا بود.

آیت الله سیدمحمدتقی حسینی طباطبایی و یاران شهیدش در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی

از روزهای سخت انقلاب زمان زیادی نگذشته بود، انقلابی که در ثانیه ثانیه تنفسش با مشکلات و فراز و نشیب های فراوانی روبرو بود و مردمی که در جریان التهابات آن دوران هنوز شیرینی انقلاب را نچشیده بودند خبری ناگوار کامشان را تلخ کرد.  روزهای تابستان سال ۶۰ و در بحبوهه شرایط سخت داخلی و بین المللی و تنها  ۶ روز بعد از عزل بنی صدر اتفاقی سهمگین در دفتر حزب جمهوری اسلامی بوسیله منافقان اتفاق افتاد. در این شرایط درست حوالی ساعت ۲۱ شامگاه  هفتم تیر دو بمب در  محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی منفجر شد. خبر از شهادت هفتاد و پنج تن از بزرگان انقلاب می داد، شهید بهشتی و یاران شهیدش در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیده بودند.

منافقان کوردل که از آغاز پیروزی جریان انقلاب خود را ناموفق در رسیدن به اهدافشان می دیدند و به هر ریسمانی چنگ می انداختند تا حرکت انقلاب را متوقف کنند برای رسیدن به پیروزی  ایدئولوژیک خود به ترورهایی برای حذف عناصر مهم انقلاب دست زدند.

آیت الله سیدمحمدتقی حسینی‌طباطبایی، مبارز انقلابی سیستان و نماینده زابل که همچون سایر دوستان شهیدش در حزب جمهوری اسلامی ایران حضور داشت در این اقدام تروریستی به سوی پروردگارش شتافت و همچون جد بزرگوارش امام حسین (ع) در راه مبارزه علیه ظلم  و برای رسیدن به عدالت  به شهادت رسید.

استان سیستان و بلوچستان در این حادثه تروریستی ۲ تن از فرزندان انقلابی خود «شهید آیت الله سیدمحمدتقی حسینی‌طباطبایی و شهید حبیب‌الله مالکی فرماندار وقت ایرانشهر را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

یادشان گرامی و راهشان پررهرو باد.

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار