займ на карту срочно
کد خبر: 39896 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 24 ژوئن 2020 | ساعت » 19:12

به علت تقویت نگرانی‌های ناشی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و امید به اقدامات محرک بیشتر برای مقابله با خسارات اقتصادی، قیمت طلا به بالاترین رقم ۸ سال گذشته رسید.

به گزارش کیانسه ازفارس،به علت تقویت نگرانی‌های ناشی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و امید به اقدامات محرکی بیشتر برای مقابله با خسارات اقتصادی، تقاضا برای طلا بالا رفته است و قیمت این فلز گران بها به بالاترین رقم ۸ سال گذشته رسید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۹٫۲۸ دلار افزایش ۱۷۷۷٫۶۹ دلار فروخته شد که بالاترین میزان از اکتبر ۲۰۱۲ به شمار می رود.

دنیل هاینس، تحلیلگر بانک ای‌ان‌زد گفت: «نگرانی در مورد موج دوم کرونا، به ویژه در آمریکا و همچنین در آمریکای لاتین، نگرانی‌ها در مورد ادامه ضعف در بهبود اقتصادی را تقویت کرده و این امر قطعا دارایی‌های امنی نظیر طلا را تقویت خواهد کرد.»

«ادامه حمایت بانک‌های مرکزی از طریق برنامه خرید اوراق و سیاست‌های انقباضی پولی احتمالا بازار را تقویت خواهد کرد و به وضوح نرخ‌ (بهره) را برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی پایین نگه خواهد داشت.»

بانک‌های مرکزی در جهان اقدامات محرک شدیدی اجرا کردند و نرخ بهره را پایین نگه داشتند و این عوامل به افزایش بیش از ۱۶ درصدی قیمت طلا در سال جاری کمک کرد زیرا طلا تا حد زیادی به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و بازپرداخت ارز درنظر گرفته می‌شود.

استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت اقدام بعدی بر بازگرداندن سریع مردم به سر کار متمرکز خواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار