займ на карту срочно
کد خبر: 39881 | سرویس: بین الملل
تاریخ انتشار: 23 ژوئن 2020 | ساعت » 17:44

هنگامی که ترامپ در سال ۲۰۱۸ بولتون را به سمت مشاور امنیت ملی خود منصوب کرد، شاید او به فکر احیای روزهای درخشان خود در دولت بوش بود.او مشتاق حمله به ونزوئلا، کره شمالی و ایران بود.

به گزاش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد المزل در تحلیلی با عنوان «بولتون در برابر ترامپ …. شرور در پوشش مبدل» در گالف نیوز امارات نوشت:

هنگامی که در سال ۲۰۰۲ بوش در تدارک حمله به عراق بود، جان بولتون ، معاون وقت وزیر خارجه، در تدارک مقدمات حمله به این کشور نقش داشت. او به علت شروع جنگ هایی  به بهانه دفاع از  منافع امریکا که از زمان شروع  فعالیت خود در دولت ریگان به راه انداخته و باعث مرگ میلیون ها نفر انسان بیگناه شده، عذرخواهی نکرده است.

 او از روش ایجاد وحشت و تهدید خوزه بوستانی ، مدیرکل وقت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی  ، برای زمینه سازی حمله به عراق استفاده کرد . بوستانی می گوید: بولتون با هر فرد دیگری که تاکنون در زندگی خود دیده ام، متفاوت است. او اجازه گفتگو نمی دهد و فقط به اعمال فشار ددمنشانه می پردازد.

این سخن بیانگر مطالبی مهم در مورد فردی است که اکنون به مجادله با ترامپ برخاسته است. کتاب خاطرات بولتون طبق برنامه به زودی منتشر می شود، ولی از هم اکنون توفانی را در امریکا به راه انداخته است زیرا علل روشنی را برای عدم کفایت ترامپ در هدایت امریکا ارائه کرده است.

اگرچه ترامپ نمی تواند مانع انتشار این کتاب شود، ولی به افراد خود دستور داده است که بولتون را بی حیثیت کنند.

جزئیات رفتارهای مزخرف ترامپ به عنوان رئیس جمهور از جمله تهدید به اعدام روزنامه نگارانی که منابع خبری خود را فاش نمی کنند، در کتاب های منتشره در دو سال گذشته نیز ذکر شده است.

بولتون در خانوده ای محافظه کار از طبقه کارگر متولد شد و از هنگام شکست بری گلد واتر، نامزد جمهوری خواهان، در انتخابات ۱۹۶۴ از رسانه های لیبرال متنفر است. او در کتاب خاطرات خود می نویسد تسلیم شدن گزینه محسوب نمی شود.

عجیب آن که نگاه لیبرال های امریکایی به سوی  بولتون متمایل شده است و او را قهرمان مبارزه خود برای خلاصی از شر ترامپ می دانند، ولی اشتباه می کنند. نباید فراموش کرد که بولتون فرد شروری است .

هنگامی که ترامپ در سال ۲۰۱۸ بولتون را به سمت مشاور امنیت ملی خود منصوب کرد،  شاید او به فکر احیای روزهای درخشان خود در دولت بوش بود.  او مشتاق حمله به ونزوئلا، کره شمالی و ایران بود.

اگرچه ترامپ شروع هیچ جنگی را در دستورکار خود قرار نداده بود، ولی از بولتون برای تقویت اعتبار خود در میان محافظه کاران جمهوریخواه استفاده کرد زیرا به حمایت آنها در پیروزی در استیضاح از سوی دمکرات ها نیاز داشت.

 ترامپ در توئیت چهارشنبه خود بولتون را احمق کسل کننده و جنگ طلب خواند . به نظرم هیچ کس تاکنون بولتون را به این درستی توصیف نکرده است.

لیبرال ها کاملاً در اشتباه هستند که به هواداری از بولتون پرداخته و به  انتقامجویی وی علیه ترامپ پیوسته اند.

بولتون فقط می خواهد به ترامپ که مانع فرصت او برای تداوم ماموریت خود در طول زندگی – یعنی جنگ و جنگ های بیشتر-  شد ، آسیب وارد کند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار