займ на карту срочно
کد خبر: 39715 | سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: 12 ژوئن 2020 | ساعت » 13:57

انتشار ویروس کرونا در برخی از کشورهای جهان شدت گرفته و همچنان قربانی می گیرد.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

آمریکا

شمار مبتلایان در ایالات متحده آمریکا از مرز ۲ میلیون تن عبور کرده و به۲,۰۷۷,۱۴۲   رسیده است. طی شبانه روز گذشته نیز۱۰,۷۴۱  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۲تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به۱۱۵,۵۷۲ عدد برسد. به گزارش یو اس آ تودی ، طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز در روز چهارشنبه بیش از ۲۷هزار مورد ابتلای جدید گزارش شد که هزار آمریکایی نیز در این روز جان خود را از دست دادند. علی رغم روند نزولی کشته ها در شش هفته اخیر دکتر “آشیش جی ها” رئیس موسسه هاروارد می گوید در ماه های پیش رو آمریکا باید برای ۱۰۰ هزار کشته آماده باشد. وی در توئیتی نسبت به ادامه همه گیری هشدار داد و نوشت که روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تن در آمریکا جان خود را از دست می دهند.

برزیل

در برزیل نیز ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور سیاستی همانند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در پیش گرفته است. به گزارش یو اس آ تودی وی در اظهاراتی گفته است که مردم بالاخره پی خواهند برد که فرمانداران و رسانه ها آنها را به خاطر یک سرماخوردگی خفیف فریب داده اند. او مانند ترامپ همه گیری بیماری کووید۱۹ را دست کم گرفته و با قرنطینه مخالفت کرده است. این در حالی است که این کشور پس از آمریکا رتبه دوم را از لحاظ ابتلا به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که شمار مبتلایان در این کشور از ۷۸۷,۴۸۹  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۱۲,۳۰۵ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته تن نیز۴۷۹ جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۴۰,۲۷۶ برسد.

شیلی 

شمار مبتلایان در این کشور از ۱۵۴,۰۹۲  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۵,۵۹۶ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته تن نیز۱۷۳ جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به۲,۶۴۸ عدد برسد.

مکزیک

شمار مبتلایان در این کشور از  ۱۲۹,۱۸۴ تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۴,۸۸۳ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته تن نیز ۷۰۸جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۱۵,۳۵۷ برسد.

انگلیس

به گزارش رویترز، موسسه مطالعات مالی انگلیس روز پنجشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد: بحران ویروس کرونا به خوبی ابعاد مختلف نابرابری و بی عدالتی بین اقشار کم درآمد و ثروتمند جامعه بریتانیا و همین طور نیروی کار جوان و مسن و اقلیت های قومی را نمایان کرده و اگر اصلاحاتی صورت نگیرد، این نابرابری و بی عدالتی تشدید خواهد شد.بر اساس این گزارش موسسه مطالعات مالی بریتانیا افزود: افراد کم درآمد بیشتر در معرض از دست دادن درآمد و شغل خود به خاطر شیوع ویروس کرونا قرار دارند. شکاف بین آمار تلفات ناشی از ویروس کرونا بین ثروتمندان و فقرا نیز به شدت رو به افزایش است.

 

این گزارش نشان می دهد شهروندان بریتانیایی که اصالتا پاکستانی یا بنگلادشی هستند، بیشتر در بخش هایی مشغول به کار هستند که به شدت از قرنطینه ناشی از ویروس کرونا آسیب و لطمه دیده اند. نرخ ابتلای سیاهپوستان به ویروس کرونا نیز بسیار بیشتر از میانگین اعلام شده است.موسسه مطالعات مالی خواستار اجرای اصلاحات ساختاری از جمله آموزش بهتر برای کارگران، حمایت از کسب و کارهای کوچک و آموزش کودکان به خصوص در خانواده های فقیر و کم درآمد شده است.

شمار مبتلایان در این کشور از ۲۹۱,۴۰۹  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۱,۲۶۶ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته تن نیز۱۵۱ جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۴۱,۲۷۹ برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز پنج شنبه اعلام کرد که تعداد موارد آلودگی جدید به ویروس کرونا طی یک روز گذشته در ۸۴ منطقه از این کشور، ۸ هزار و ۷۹۹ نفر است و بدین ترتیب، تعداد کل ابتلا به این عفونت به ۵۰۲ هزار و ۴۳۶ نفر افزایش یافت.

بر اساس این اطلاعات، افزایش روزانه تعداد آلودگی در روسیه ۱٫۸ درصد ثبت شده است. این رقم در روز گذشته ۱٫۷ درصد بود. ۳۶٫۸ درصد از موارد جدید هم بدون وجود علائم بالینی بیماری هستند.

در عین حال تعداد موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۴ نفر افزایش یافته و به رقم ۶ هزار و ۵۳۲ نفر رسیده است. میزان مرگ و میر، ۱٫۳ درصد از کل آلوده شدگان در روسیه است.

علاوه بر این، در این کشور تعداد بیماران مبتلا به کرونای مرخص شده از بیمارستان‌ها طی یک روز گذشته، ۸ هزار و ۳۶۷ نفر است تا تعداد کل بیماران بهبود یافته به ۲۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر افزایش یابد.

این ستاد یادآور شد که تعداد موارد بهبود یافته، ۵۲ درصد از کل موارد مبتلا به ویروس کرونا در روسیه است.

هند 

تعداد مبتلایان در این کشور رو به افزایش است و در رتبه چهارم جهان قرار دارد. شمار مبتلایان در این کشور از ۲۹۸,۰۲۱  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز۱۰,۸۶۶  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۳ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۸,۵۰۰ برسد.

پاکستان

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه گفت: این کشور آماده همکاری با هند و کمک برای غلبه بر چالش پیش روی قشر ضعیف ناشی از عواقب شیوع ویروس کووید-۱۹ است.

نخست وزیر پاکستان امروز در یک پیام توییتری به گزارش‌هایی اشاره کرد که مدعی شده‌اند ۳۴ درصد از خانوارها در سراسر هند بدون دریافت کمک‌های اضافی در ایام محدودیت‌هایی کرونایی، قادر به زندن ماندن بیش از یک هفته نخواهند بود. عمران‌خان با اشاره به اقدامات دولت پاکستان در اعطای کمک‌های نقدی به قشر ضعیف این کشور به ارزش ۱۲۰ میلیارد روپیه در ایام کرونایی و اعمال محدودیت‌ها جهت مدیریت شیوع این بیماری، از آمادگی خود برای ارائه کمک و اشتراک گذاری تجربه پاکستان به هند خبر داد. 

وی افزود: دولت پاکستان ظرف ۹ هفته کمک مالی ۱۲۰ میلیارد روپیه‌ای را به صورت شفاف به بیش از۱۰ میلیون خانوار منتقل کرد که هدف آن مقابله با عواقب شیوع کووید-۱۹ بر زندگی افراد فقیر بود.

شمار مبتلایان در این کشور از ۱۱۹,۵۳۶  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز۵,۸۳۴  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته۱۰۱ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۲,۳۵۶ برسد.

بنگلادش

شمار مبتلایان در این کشور از ۷۸,۰۵۲  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۳,۱۸۷ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته۳۷ تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۱,۰۴۹ برسد.

آفریقای جنوبی

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی به شیوع سریع ویروس کرونا در قاره آفریقا اشاره کرده است. این سازمان بیان کرد: کرونا به سرعت در حال انتشار در قاره آفریقاست و در پایتخت های کشورهای آفریقایی که مسافران به آنها می رسند، شیوع پیدا می کند؛  اما موارد وخیم یا فوتی ها به نظر می رسد که زیاد نیست.۱۰ کشور در آفریقا در زمینه ابتلا به کرونا در صدر هستند که ۷۵ درصد از آمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه را در بر می گیرند.این سازمان شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا را بیش از ۲۰۰ هزار نفر و آمار فوتی های ناشی از این ویروس قاتل را بیش از ۵۰۰۰ نفر اعلام کرد.

گفتنی است شمار مبتلایان در آفریقای جنوبی از ۵۸,۵۶۸  تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۳,۱۴۷ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. شمار کلی فوت شدگان هم به عدد ۱,۲۱۰ تن رسیده است.

عربستان

روسیاالیوم گزارش داد: برای اولین بار ظرف سه ماه از زمان شیوع کرونا در عربستان، آمار ابتلا به کرونا در این کشور شاهد افزایش چشمگیری بود به طوری که آمار مبتلایان به ۵۳ درصد رسید در حالی که این آمار قبل از آن کمتر از ۱۵ درصد بود.براساس این گزارش؛ علت بالا رفتن شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به عدم پایبندی کامل به دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی مربوط به پیشگیری از کرونا مربوط می شود.

منابع سعودی اعلام کردند: علت افزایش آمار ابتلا به کرونا ، رفتارهایی مانند تجمعات و رفتن به مناطق شلوغ است که می توان از این رفتارها اجتناب کرد.

با وجود اینکه وزارت بهداشت عربستان بر ماسک زدن و رعایت فاصله امن و شستن دستها و پرهیز از رفتن به مناطق شلوغ و عمومی و اجتماعات خانوادگی اصرار دارد اما به این دستورات توجهی نمی شود.

شمار مبتلایان در این کشور از  ۱۱۶,۰۲۱ تن عبور کرده است. است. طی شبانه روز گذشته نیز ۳,۷۳۳ مورد ابتلای جدید گزارش شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته تن نیز۳۸ جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان به عدد۸۵۷ برسد.

ایران

در ایران نیز سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۸ مورد بستری شدند. با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۰ هزار و ۱۷۶ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۵۸۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: خوشبختانه تا کنون ۱۴۲ هزار و ۶۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند اما دو هزار و ۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری خاطرنشان کرد: تا کنون یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان و کرمان در وضعیت هشدار یا قرمز قرار دارند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار