займ на карту срочно
کد خبر: 39407 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 18 می 2020 | ساعت » 16:18

سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: شرکت های دانش بنیان نقش بالقوه ای در تحقق جهش تولید دارند و در واقع این مراکز یکی از الزامات تحقق جهش تولید می باشد.

کیانسه :ماندانا زنگنه در حاشیه جلسه “بررسی آخرین وضعیت تامین زیرساخت های موردنیاز سایت تخصصی پارک علم و فناوری زاهدان” نام‌گذاری هوشمندانه سال جاری با عنوان «سال جهش تولید» توسط مقام معظم رهبری را نوید دهنده سالی پر امید برای کشور و حرکت رو به جلوی اقتصادی دانست.

وی ادامه داد: در دوره‌ای که اقتصاد کشور گریبان‌گیر فشارها و تحریم‌های ظالمانه است مسلماً رسیدن به جایگاهی که سند چشم انداز ۱۴۰۴ برای کشور متصور است و تحقق اهداف برنامه پنج ساله ششم کار دشواری خواهد بود که اراده و عزم همگانی را می‌طلبد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از بنگاه‌های کوچک، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها نتوانستند به طور کامل از ظرفیت تقاضای آخر سال بهره‌مند شوند، به همین دلیل دوره‌ای با زیان را سپری کردند.

زنگنه گفت: افزایش نرخ دلار از یک سو و کاهش شدید قیمت نفت در پی اتفاقات اخیر از سوی دیگر شرایط سختی را در اقتصاد کشور ایجاد نموده است. اما به نظر می‌رسد که جهش در تولید می‌تواند راهکاری باشد تا بتوانیم در جهت جبران عقب‌ماندگی‌های رخ داده در سال‌های گذشته و تلاش برای نیل به اهداف اسناد بالادستی کشور گام برداریم.

وی بیان کرد: در سال جهش تولید تمرکز تولید باید بر اساس ظرفیت‌ها و توان داخلی باشد لذا در این خصوص جهش در کیفیت و کمیت تولید صادرات محور به‌صورت همزمان می‌تواند فضای مناسبی را برای ارائه محصول تولیدی به بازار بخصوص بازار کشورهای همسایه فراهم سازد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان یادآور شد: در شرایط کنونی کشور می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان که باعث افزایش بهره‌وری و ایجاد نوآوری در تولید محصولات خواهند شد به تحقق شعار جهش تولید کمک کرد/ایسنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار