займ на карту срочно
کد خبر: 38795 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 16 مارس 2020 | ساعت » 14:56

از ابتدای این طرح یعنی ۱۴ اسفندماه تاکنون ۵۵ هزار و هفت نفر تب‌سنجی و مورد ارزیابی تست غربالگری قرار گرفته‌اند.

رسول راشکی در گفت‌ و گو با ایسنا، گفت: بر اساس وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر مبنی بر کاهش دردها و تسکین آلام بشری و نیز تصمیم ستاد مقابله با کرونا در استان، منظور کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان از ۱۴ اسفند ماه در مبادی ورودی استان مستقر شدند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان با بر پایی ایستگاه‌های سلامت، نسبت به اطلاع رسانی، آموزش و غربالگری سلامت اقدام کرده است، افزود: از ابتدای این طرح یعنی ۱۴ اسفندماه تاکنون ۵۵ هزار و هفت نفر تب‌سنجی و مورد ارزیابی تست غربالگری قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: در اجرای این طرح ۱۷ نفر از افراد مشکوک به کرونا جهت سیر مراحل بعدی به مراکز درمانی معرفی شدند. این افراد در مبادی ورودی شهرستان‌های زاهدان، هامون و نیمروز شناسایی شده بودند.

راشکی با اشاره به اینکه در این طرح تعداد سه هزار و ۹۶۹ نفر از اتباع بیگانه نیز مورد پایش سلامت قرار گرفتند، اظهار کرد: در ایستگاه‌های غربالگری ویروس کرونا این استان ۲۷۹ نیروی داوطلب به همراه ۵۳ نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر استان کار پایش سلامت مسافرین را در شهرستان‌های زاهدان، نیمروز، هامون، کنارک، چابهار، سیب و سوران، نیکشهر و مهرستان برعهده دارند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار