займ на карту срочно
کد خبر: 38319 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 4 ژانویه 2020 | ساعت » 18:35

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۳۰۹ نفر از طریق ماده ۲۸ آزمون استخدامی کشور امسال جذب آموزش و پرورش این استان می‌شوند.

منصور نیک‌پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در کل کشور ۱۸ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش می شوند که حدود ۱۸ درصد یعنی سه هزار و ۳۰۹ نفر به این استان اختصاص دارد.

وی ادامه داد: نتایج این آزمون استخدامی ۱۵ دی از طریق سایت سازمان سنجش کشور اعلام و بر اساس برنامه ریزی انجام شده مراحل گزینش و جذب این افراد در بازه زمانی یک ماهه انجام می‌شود تا بعد از ارائه آموزش های لازم برای مهر سال آینده این افراد آماده تدریس در مدارس استان شوند.

مدیر پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان تخصیص نیافتن سهمیه بومی را از جمله ایرادات وارده در آزمون استخدامی سالجاری عنوان کرد و افزود: با رایزنی های انجام شده درتلاشیم حداقل نیمی از استخدامی‌های دوره‌های آینده برای افزایش ماندگاری نیرو در منطقه به بومیان استان اختصاص یابد.

نیک‌پناه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از کمبود ۱۶ هزار معلم رنج می برد افزود: با اختصاص سهمیه بومی شاهد افزایش ماندگاری نیرو و رفع خلاءهای موجود خواهیم بود.

وی گفت: همچنین از مجموع ۲۵ هزار سهمیه امسال کشور در آزمون سراسری دانشگاه فرهنگیان سهم سیستان و بلوچستان هزار و ۶۵۰ نفر بود که هنوز ۴۰۰ نفر آنان به دلایل مختلف  جذب نشده اند که در تلاش هستیم زمینه جذب این افراد نیز فراهم شود.

مدیر پردیس های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان از آغاز ساخت پردیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان خبر داد و افزود: یک قطعه زمین با گستره بیش از ۵۰ هکتار در ورودی شهر زاهدان برای احداث پردیس در نظر گرفته شده است که بزودی عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: برای ساخت این پردیس جدید حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی از سوی این دانشگاه در نظر گرفته شده که بعد از نهایی شدن نقشه ها سازمان نوسازی مدارس با مشارکت ساخت آن را آغاز خواهد کرد.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار