займ на карту срочно
کد خبر: 37767 | سرویس: ورزش
تاریخ انتشار: 16 نوامبر 2019 | ساعت » 18:59

جلال طالبی که سابقه هدایت تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را دارد در خصوص بازی تیم‌ملی مقابل عراق و عملکرد مارک ویلموتس صحبت کرد.

به گزارش کیانسه از خبرآنلاین؛ جلال طالبی سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و هم چنین جام ملت های ۲۰۰۰ لبنان روی نیمکت ایران نشست و به هدایت نسل طلایی فوتبال پرداخت، اعتقاد دارد که شرایط تیم ملی اصلا خوب نیست. بعد از شکست ایران مقابل عراق، با طالبی تماس گرفتیم. او در مورد این باخت گفت: «فکر می کردیم بعد از شکستی که مقابل بحرین به تیم ملی وارد شد، همه چیز تغییر کند اما تیمی که مقابل عراق در میدان دیدیم، یک تیم پر از اشکال و مشکل بود. باور نمی کردم که برخی بازیکنان تا این حد بد و پر انتقاد ظاهر شوند. حتی به نظرم آمد برخی بازیکنان هیچ وظیفه تاکتیکی نداشتند چون نقش شان اصلا در زمین دیده نمی شد و مشکلات را بیشتر کردند.»

طالبی اضافه کرد: «واقعیت این است که تیم ملی نسبت به دوره قبلی و کادرفنی پیشین خود دچار ضعف شده و مارک ویلموتس نتوانست از میراث کارلوس کی روش و رکوردهایی که او خلق کرد، محافظت کند. البته من انتقاداتی هم به کی روش داشتم ولی نباید از حد انصاف خارج شد. ویلموتس این فضا و زمان را داشت تا شرایط را به سود تیم ملی برگرداند ولی آن چه در زمین بازی اتفاق افتاد، برخلاف ایده های ما بود. دوست نداریم تیم ملی را در بازی های دوستانه هم بازنده ببینیم چه رسد به دیدار مقابل تیمی از کشورهای عربی آن هم در یک دیدار رسمی.»

 

سرمربی پیشین تیم ملی در خصوص نگرانی بابت احتمال عدم صعود از گروه افزود: «من این طور فکر نمی کنم که از گروه مان صعود نخواهیم کرد. با این حال نگرانی هایی دارم زیرا بحرین و عراق واقعا قدرتمند هستند و تیم ملی دوران افت را طی می کند. با این همه بازیکن و ستاره ای که داریم، انتظارش را نداشتم کارمان گره بخورد. در مرحله مقدماتی این قدر پر از ایراد هستیم، در مراحل بعدی باید چه کار کنیم؟ البته تا جایی که می دانم، تیم ملی تا فروردین بازی دیگری ندارد و این بهترین زمان است تا با بازی های تدارکاتی و برنامه ریزی دقیق بتوانیم نقاط ضعف را برطرف کنیم. در واقع تیم ملی به یک رنسانس واقعی احتیاج دارد و باید همه ما دست به دست هم بدهیم و این رنسانس را ایجاد کنیم.»

طالبی در نهایت گفت: «مردم حق دارند که نسبت به عملکرد تیم ملی معترض باشند. نباید حق انتقاد را از مردم بگیریم. مردم ایران فوتبال را خیلی خوب می شناسند و آن را به خوبی بلد هستند. می دانند تیم ملی چه ایراداتی دارد و چه اشکالاتی. ما باید بتوانیم نگاه مان را به فوتبال، حرفه ای کنیم نه اینکه تا یک نفر اعتراض کرد، علیه اش مصاحبه کنیم یا بیانیه بدهیم. فدراسیون هم باید با نگاه حرفه ای به اوضاع بنگرد و بهترین پشتیبانی را داشته باشد. امیدوارم از این شرایطی که گرفتارش شده ایم، خیلی زود خارج شویم و وضعیت را به طور کامل تغییر دهیم.»

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار