займ на карту срочно
کد خبر: 37681 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 5 نوامبر 2019 | ساعت » 18:48

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: آتش‌سوزی در مرکز بازدیدکنندگان کوه خواجه سیستان (شهرستان هامون) با تلاش و همت محیط‌بانان منطقه به سرعت مهار شد.

به گزارش کیانسه ،وحید پورمردان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی‌های اولیه آتش‌سوزی حدود ۱۲۰ مترمربع از منطقه را که دارای پوشش علفی بود تسخیر کرده که با همت محیط‌بانان و تجهیزات آتش‌نشانی سازمان حفاظت محیط زیست به سرعت مهار شد.

وی گفت: انجام چندین دوره مانورهای مقدماتی خاموش‌سازی آتش که طی ماه‌های گذشته در منطقه انجام شده و همچنین تعداد مناسب و نوع ادوات جدید اطفای حریق اهدایی سازمان حفاظت محیط زیست مانند کوله‌های دمنده در سرعت بخشیدن به مهار آتش‌سوزی بسیار موثر واقع شده و آتش در همان ساعت اولیه خاموش شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: به نظر می‌رسد علت آتش سوزی عامل انسانی بوده که از مردم فهیم استان درخواست داریم نسبت به رعایت مسائل ایمنی حساس بوده و از روشن کردن آتش در این مناطق خودداری کنند.

وی بیان کرد: مرکز بازدیدکنندگان کوه خواجه هامون جهت آشنایی علاقه‌مندان و دوستداران محیط‌زیست با گونه‌های شاخص گیاهی و جانوری منطقه تاسیس شده است.

کوه خواجه در میانه تالاب بین المللی هامون واقع شده و تنها برآمدگی منطقه سیستان محسوب می‌شود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار