займ на карту срочно
کد خبر: 37640 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 2 نوامبر 2019 | ساعت » 20:09

امام جمعه زابل گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان بسیجی منطقه سیستان باید نهضت مطالبه‌گری را در فضای حقیقی و مجازی احیا کنند.

به گزارش کیانسه ،حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: جمعه بازار با فرهنگ اسلامی هم خوانی ندارد، خرید  و فروش در هنگام نماز جمعه به فتوای برخی از علما حرام است. اینکه جمعه بازار تشکیل می‌شود مشخص نیست که فرهنگش از کجا شکل گرفته، اما می‌تواند بهتر مدیریت شود. چه این جمعه بازار تعطیل شود و چه تعطیل نشود بنده وظیفه می‌دانم که این موضوع را بیان کنم، شهدا جان دادند برای معارف و ما هم در این راه آبروی خود را می‌دهیم.

امام جمعه زابل افزود: این موضوع راه حل هم دارد، در جای جای کشور تمام طول هفته بازارها دایر است، می‌شود جمعه بازار را هم سوق دهیم به سمت پنجشنبه بازار که مدارس هم تعطیل است و خانواده‌ها وقت آزاد دارند.

وی به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده نوجوانی که به فرمایش حضرت امام(ره) رهبر ما معرفی شد اشاره کرد و گفت: مشاهده شد یک نوجوان که در مکتب اهل بیت(ع) تربیت شده چگونه انقطاع از دنیا پیدا می‌کند و برای دفاع از نظام اسلامی و انقلاب اسلامی حاضر می‌شود بدنش قطعه قطعه شود. همچنین این روز، روز بسیج دانش آموزی هم معرفی شده، در سال ۱۳۵۸ امام خمینی(ره) با آن نگاه الهی خود فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را اعلام نمودند. یک تشکل و حزب الهی که افراد به صورت متفرق کار نکنند، یک تشکیلات منظم و جنبش مردمی همراه با رعایت تشکیلات و قوانین بنام بسیج شکل گرفت. در مساجد، حسینیه‌ها و ادارات نفوذ کلام امام تاثیر خود را نشان داد و مساجد بسیج را تشکیل دادند.

حجت‌الاسلام کیخا ادامه داد: یکی از جاهایی که بسیج در آنجا شکل گرفت مدارس بود، در ۸ آبان ۱۳۵۸ بسیج دانش آموزی تشکیل شد. صدور فرمان امام باعث تشکیل بسیج‌ها شد که یکی از آنها بسیج دانش آموزی است که با شروع جنگ تحمیلی شکل ویژه‌ای به خود گرفت و نتیجه آن جانفشانی دانش‌آموزان ما  یعنی ۳۶۰۰۰ بسیجی دانش آموز است. دانش آموزانی که پرپر شدند تا انقلاب اسلامی بماند.

امام جمعه زابل اضافه کرد: بسیج یعنی اینکه هر جوانی بداند و بفهمد که باید کشورش مستقل، آزاد و آباد باشد و بخواهد در این راه تلاش کند و نقش بر عهده بگیرد. نام بسیج نام مقدسی است، بسیج عمومی یک ملت یعنی آمادگی و هوشیاری دائمی یک ملت، به ویژه جوان‌هایی که در راه تحصیل علم‌اند، دانش آموز و دانشجو. رهبر معظم انقلاب فرمودند: در میدان‌های علمی و در جوانان مومن که خصوصیتشان همین مومن بودنشان است و دنبال نام و نشان نیستند از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند و هدف هم آرمان‌های نظام اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: تعطیلی فرودگاه زابل یعنی به بن بست رسیدن و به حاشیه رفتن هر چه بیشتر سیستان؛ در منطقه ما هم دانش‌آموزان و دانشجویان بسیجی باید نهضت مطالبه‌گری را در فضای حقیقی و مجازی احیا کنند. توسعه و گسترش فرهنگ، سبک زندگی اسلامی از وظایف بسیجیان است. جای قلم دانشجویان و دانش‌آموزان بسیجی در فضای مجازی، سایت‌ها و کانال‌های خبری خالی است که ما بارها این موضوع را اعلام کردیم. بارها مشاهده کردیم که جاهایی که دانشجویان و دانش آموزان بسیجی باید ورود کنند، سکوت کرده‌اند و این یک اشتباه راهبردی است.

حجت‌الاسلام کیخا افزود: باید در عرصه جنگ نرم قدرتمند باشیم، مطالبه  درست و قانونی برای حقوق مردم وظیفه بسیجیان است. نسبت به تحول اقتصادی در منطقه سکوت نکنیم، نسبت به راه‌های مواصلاتی سکوت نکنیم، نسبت به فرودگاه زابل که تقریباً تعطیل شده می‌بینیم که سکوت کردیم، ما بارها این موضوع را اعلام کردیم اما حرکتی از بسیجیان دیده نشد. فرودگاه زابل تقریبا تعطیل شده و این خود زنگ خطر برای پیشرفت منطقه است. تعطیلی فرودگاه زابل یعنی حذف اساتید برجسته، حذف متخصصین که باید بیایند و در بیمارستان‌ها حاضر شوند، تعطیلی فرودگاه زابل یعنی به بن بست رسیدن و به حاشیه رفتن هر چه بیشتر سیستان، چرا ما سکوت می‌کنیم؟ چرا باید یک نفر صدا باشد و این صدا منتشر نشود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار