займ на карту срочно
کد خبر: 37226 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 6 سپتامبر 2019 | ساعت » 17:20

امام جمعه زابل با بیان اینکه مقاومت پیام عاشوراست و باید بر سر ارزش‌ها بمانیم و مقاومت کنیم تا پیروز و سربلند باشیم، گفت: امروزه جنگ، جنگ اقتصادی است که اگر ثابت قدم و متحد باشیم و درست مدیریت کنیم قطعاً پیروز خواهیم بود.

به گزارش کیانسه ازتسنیم ،حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه زابل اظهار داشت: قیام عاشورا در سپیده دم روز دهم محرم الحرام سال ۶۱ قمری شروع شد، اما این قیام با غروب خورشید و شهادت امام حسین(ع) پایان نیافت.

امام جمعه زابل ادامه داد: زمان ثبت نام در لشگر ابا عبدالله الحسین(ع) هنوز تمام نشده و هر کجا و هر زمان فرصت دارید تا نام خود را در لشگر اباعبدالله الحسین(ع) به ثبت برسانید. فلسفه حضور در مراسم امام حسین(ع) این است تا نام خود را در جمع یاران حضرت به ثبت برسانیم، مجلس تشکیل دهیم، از اهل فن  و روحانیون روضه دیده استفاده کنیم و خودمان در جلسات و محافل شرکت کنیم. در هنگام خروج هیئت، بانوان در مسجد بمانند تا سخنران از ولایت اهل بیت(ع) و عاشورا برایشان بگوید.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا قیامی در یک مقیاس جغرافیایی محدود به بازه زمانی تمام عوالم زیبایی‌های بندگی را به نمایش گذاشته است. در این جریان قدرت نمایی خداوند متعال را مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام کیخا گفت: یکشنبه ۱۷ شهریورماه سالروز کشتار مردم توسط رژیم پهلوی در میدان شهدای تهران در سال ۱۳۵۷ هجری شمسی است که به روز شهدا نامگذاری شده، این انقلاب با شکوه ادامه قیام عاشوراست، فلسفه وجودی انقلاب اسلامی همان فلسفه قیام عاشوراست. راز ماندگاری، اقتدار و شرف انقلاب اسلامی حرکت در مسیر و ارزش‌های قیام عاشورا و امام حسین(ع) است.

امام جمعه زابل تصریح کرد: باید به خاطر داشته باشیم که رمز پیروزی بر دشمنان مقاومت است، درسی که واقعه عاشورا به ما داده مصداق بارز این سخن است. با دشمن باید مذاکره کنیم، اما نه به این معنا که آرمان‌ها و اهداف خود را فراموش کنیم. در برجام ما دشمن را دوباره آزمودیم، سال‌ها در یک برنامه جامع مشترک با ۱+۵ مذاکره کردیم، آنها قول‌هایی هم دادند، ما به قول‌ها و تعهدات خود پایبند بودیم اما بعد از مدتی امریکا از برجام خارج شد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند به آمریکا و اروپا اعتماد نکنید و برای اینکه به تعهدات خود پایبند باشند از آنها سندها و مدارکی بگیرید. گام اول و دوم در کاهش تعهدات خوب است اما باید با قاطعیت به پیش رویم و عقب ننشینیم و نشان دهیم تا زمانی که دشمن به تعهدات خود عمل نکند ما هم تعهدات را کاهش خواهیم داد.

حجت‌الاسلام کیخا افزود: ما به برکت همین مقاومت و اقتدار چهل سال است که در حال پیشرفت هستیم، اگر زمانی دوران بزن و در رو بود به فرموده رهبر معظم انقلاب آن دوران تمام شده و اگر دشمن نفتکش ما را توقیف کند ما هم با توقیف نفتکش‌های آنها پاسخ خواهیم داد.

امام جمعه زابل اظهار داشت: امروز فرزندان این سرزمین پهباد فوق پیشرفته ابر قدرتی به مانند امریکا را شناسایی و تصاحب می‌کنند،که این یعنی اقتدار و قدرت. امروز سید حسن نصر الله در مورد رهبر معظم انقلاب بیان می‌کند که اگر ایشان نظریه دهد ما به آن نظریه عمل می‌کنیم چرا که نظریات ایشان را هم به منزله امر می‌دانیم. مشاهده می‌کنیم که یک سید مقاومت با یک تهدید چگونه تن اسرائیل و هم دستان جنایتکارش را لرزانده است.

وی تاکید کرد: مقاومت پیام عاشوراست؛ بر سر ارزش‌ها بمانیم و مقاوم کنیم تا پیروز و سربلند باشیم. امروزه جنگ، جنگ اقتصادی است که اگر ثابت قدم و متحد باشیم و درست مدیریت کنیم قطعاً پیروز خواهیم بود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار