займ на карту срочно
کد خبر: 37168 | سرویس: استان ها
تاریخ انتشار: 27 آگوست 2019 | ساعت » 20:00

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲۵ میلیارد تومان بودجه میان پنج فرمانداری حوزه سیستان براساس درخواست‌ها و مشکلات هر حوزه توزیع شده و اکنون باید فرمانداران در حوزه کارکرد و برنامه‌های در دست اقدام برای برطرف کردن مشکلات هر بخش به مردم توضیح دهند.

به گزارش کیانسه ازایرنا،احمدعلی موهبتی دوشنبه‌شب در نشست شورای اداری منطقه سیستان در سرسرای فرمانداری شهرستان زابل اظهار داشت: برای نخستین بار در تاریخ سیستان و بلوچستان تمام بودجه‌ای که برای این استان در نظر گرفته شده است بدون هیچ گونه نگهداری به حوزه‌های مختلف این منطقه بنا به درخواست و نیازمندی‌های هر بخش توزیع شده است.

وی با بیان اینکه دولت همواره نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان داشته و دارد بیان کرد: نباید گفت دولت در این استان هیچ کاری نکرده چرا که کارهای بسیاری در این منطقه توسط دولت انجام شده اما اگر کمبودی است از ناهماهنگی و عدم ارتباط میان خودمان بوده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تنها در هفته دولت بیش از ۸۲۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۴۳۵ میلیارد تومان در این استان در حال افتتاح و ۱۳۸ پروژه نیز با اعتباری حدود ۳۶۵ میلیارد تومان در حال کلنگ‌زنی است.

وی افزود: هفته دولت امسال  ۲۵ و نیم درصد نسبت به سال گذشته افزایش طرح داشته‌ایم که این امر نشان از نگاه ویژه دولت به پیشرفت این منطقه است.

موهبتی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان بالاترین رشد بودجه خود را امسال داشته و دومین استان برخوردار کشور در این رابطه است.

وی بیان کرد: هر آنچه تا به امروز انجام شده همه از خدمات نظام است و همه مدیران و مسئولان باید خادم این نظام باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: اقدمات انجام شده تا کنون در شان مردم این استان نیست و باید با تلاش و همکاری همه با هم در صدد خدمت به این مردم باشیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر بناست کاری انجام شود بهتر است انگشت اشاره را به سمت خود بگیریم و از خود بپرسیم برای خدمت به مردم تا کنون چه کرده‌ایم.

موهبتی با بیان اینکه نباید از آرمانهای نظام فاصله بگیریم گفت: در شرایط کنونی باید مراقب بود در دام دشمن نیفتیم و با داشتن یک هدف و برنامه مناسب در صدد کار برای مردم باشیم.

وی انتقاد را تحفه الهی دانست و افزود: هرکجا اشکالی دیدید که نیاز به انتقاد دارد انتقاد کرده و در پی رفع آن مشکل باشید.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: حوزه امنیت، حوزه مالی و حوزه اخلاقی سه خط قرمز ما در این استان است که هرکسی که از آن بخواهد گذر کند به جد با آن برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در حوزه مرزی و مرزنشینان کارهای خوبی صورت گرفته و در دست اقدام است و توجه ویژه در اینباره وجود دارد.

موهبتی در مورد طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری زمین‌های دشت سیستان گفت: این طرح که ۸۵۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اعتبار برای آن در نظر گرفته شده تقریبا به اتمام رسیده اما به جهت اینکه در طراحی اولیه انتقال آب به اراضی برنامه‌هایی در نظر گرفته شده که کار را سخت کرده و در صدد رفع این مشکلات هستیم.

وی بیان کرد: در ۲ سفر وزیر جهاد کشاورزی به سیستان و بلوچستان سه اشکال بزرگ این طرح مورد بحث قرار گرفت که یکی از آنها نظام بهره‌برداری از این مجموعه است که بعد از افتتاح تامین هزینه‌های جاری پروژه مانند برق، تعمیر و نگهداری و غیره چگونه خواهد بود.

دولت برای منطقه سیستان برنامه‌های خاصی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست گفت:  دولت برای منطقه سیستان برنامه‌های خاصی در نظر دارد و طرح‌های بسیاری در این منطقه در حال انجام است.

علیرضا نورا افزود: با وجود همه کمبودها از سال ۵۷ تا کنون بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در ۲ سال اخیر چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این استان هزینه شده است ادامه داد: در ۶ سال عمر این دولت ۱.۳ دهم درآمد سیستان و بلوچستان افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در سند توسعه سیستان و بلوچستان که سال گذشته مصوبه دولت برای این استان بود ۶۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های حوزه آبرسانی، ۴۸۰ میلیارد تومان در حوزه بزرگراه، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی، ۶۷۰ میلیارد تومان وام با نرخ چهار درصد در حوزه اشتغال در این منطقه هزینه شده است.

معاون امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: به منظور کمک به محرومان منطقه سیستان بیش از چهار هزار راس دام سنگین با اعطا تسهیلات ارزان قیمت در اختیار مردم این منطقه قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: مرزهای سیستان و بلوچستان برای واردات دام سنگین آزاد است و با برنامه‌ای که در این حوزه انجام شد توانستیم گوشت کیلو ۱۲۰ هزار تومان را به ۴۵ هزار تومان آنهم به هر انداز نیاز ارائه کنیم.

نورا گفت: ۶ بازارچه جدید  در سیستان و بلوچستان راه اندازی می‌شود که سه مورد آن در حوزه سیستان است .

وی با بیان اینکه طرح‌های بسیاری در حوزه مرز و مرزنشینان دردست اجراست گفت: در زمینه سوخت مرزنشینی با تلاش‌های انجام شده شعاع ۲۰ کیلومتری تعریف شده برای مرزنشینان استان به شعاع ۵۰ کیلومتری افزایش یافته است.

معاون امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: منطقه سیستان در اولویت پرداخت تسهیلات روستایی و شهری قرار دارد و هیچ بانکی حق تعطیل کردن واحد تولیدی را ندارد.

وی بیان کرد: منطقه سیستان دارای پتانسیل‌های بسیاری است که ایجاب می کند سرمایه گذاران به این منطقه نگاه ویژه داشته باشند.

سیستان و بلوچستان به یک کارگاه عمرانی فعال تبدیل شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این نشست گفت: هم اینک استان سیستان و بلوچستان به یک کارگاه فعال عمرانی تبدیل شده که در هر گوشه آن افراد مشغول کار هستند.

منصور بیجار بیان کرد: ۲ هزار و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد اعتبارات در سطح ملی هدف‌گذاری شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و ۲۶۰ پروژه نیمه‌تمام قبل از دولت یازدهم در این استان وجود داشته که با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی کارهای بزرگی برای اتمام این طرح‌ها انجام شده است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار