займ на карту срочно
کد خبر: 33596 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۴:۰۷

طوفان و گرد و خاک در شهرهای شمالی استان(منطقه سیستان) امروز شدید است که به تدریج روز سه‌شنبه شدت آن کاهش پیداخواهد کرد.

به گزارش کیانسه ،رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز غلظت گرد و غبار در زابل به ۵۹۲۹ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۳۸ برابر حد مجاز رسید.

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: صبح امروز سرعت وزش باد در فرودگاه زابل حدود ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت و غلظت گرد و غبار به ۵۹۲۹ میکروگرم بر مترمکعب(۳۸ برابر حد مجاز) رسید که طبق آخرین گزارش‌ها در حال حاضر سرعت وزش باد به ۸۸ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: طوفان و گرد و خاک در شهرهای شمالی استان(منطقه سیستان) امروز شدید است که به تدریج روز سه‌شنبه شدت آن کاهش پیداخواهد کرد و مجدد روز چهارشنبه هفته جاری طوفان و گرد و خاک در شمال استان شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه با وزش باد شدید و گرد و خاک در نوار شرقی کشور این شرایط در شمال استان تشدید خواهد شد، تصریح کرد: طی این مدت در سایر نقاط استان علاوه بر افزایش غبار، کاهش دید با شدت کمتر پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شعاع دید افقی در زابل ۹۰۰ متر است؛ همچنین در نیمه جنوبی استان افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود. در نیمه جنوبی استان از امروز افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود و انتظار می رود دمای بیشینه در شهرستان های دلگان، ایرانشهر، سرباز، قصرقند، نیکشهر به بیش از ۴۵ درجه برسد؛ بنابراین مدیرت تامین، توزیع و صرفه‌جویی آب و برق و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از گرمازدگی باغات ضرورری است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار