займ на карту срочно
کد خبر: 32571 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ | ساعت » ۲۱:۲۷

برگزاری مراسم پایانی سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد.

به گزارش کیانسه از خبرآنلاین، مراسم اختتامیه سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دوشنبه نهم بهمن از ساعت ۱۸:۴۰ در تالار وحدت آغاز شد.

این مراسم که مدیریتش بر عهده حسین مسافرآستانه و طراحی و کارگردانی‌اش بر عهده سیامک احصایی بود با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اجرای احسان کرمی در حال برگزاری است.

امسال جوایز نه‌گانه جشنواره در چهار بخش مسابقه تئاتر ایران (الف)، مسابقه تئاتر ایران (ب)، مسابقه تئاتر بین‌الملل و مسابقه تئاتر خارج از صحنه اهدا ‌می‌شود.

مهندس‌پور: ما اهالی تئاتر باید در خانواده خود گفت‌و‌گو کنیم

فرهاد مهندس پور، دبیر جشنواره به عنوان اولین سخنران مراسم اختتامیه گفت: «در دوره بیست‌ و سوم که من دبیر بودم همه گفتند مهندس‌پور دیکتاتور است. امسال متوجه شدم که راست می‌گفتند. فهمیدم در امر فرهنگی نباید به نتیجه فکر کرد. من این سال ها به نتیجه فکر می‌کردم.»

این مدرس دانشگاه ادامه داد: «می خواهم به کسانی که امشب جایزه می‌گیرند بگویم جایزه ای که می‌گیرید از دست کسانی است که جایزه نگرفته‌اند و همه ما در این جوایز سهم داریم.»

او افزود: «در این مدت انتقاداتی از جشنواره شد، در جاهایی هم تندی و درشتی پشتش بود که در ورای همه این انتقادات حقانیت می‌بینم. ما درون این خانواده باید گفتگو کنیم.»

مهندس پور در پایان گفت: «باید از تمام کسانی که در این مدت برای جشنواره تلاش کردند و همه می‌شناسیم‌شان تشکر کنم. اما امیدوارم بتوانم از آنها که پشت صحنه هستند، کارگرها و تکنسین‌های زحمتکش تئاتر که همواره از ما پشتیبانی می‌کنند، قدردانی کنم.»

جوایز بخش موسیقی

لوریس چکناواریان و محسن علیخانی برای معرفی بهترین ها در بخش موسیقی در سه قسمت مسابقه ایران الف، ایران ب و بین‌الملل روی صحنه حاضر شدند.

در بخش مسابقه ایران الف جایزه اول تعلق گرفت به آنکیدو دارش و باران احصایی برای طراحی موسیقی نمایش «آکواریوم».

در بخش مسابقه ایران ب جایزه اول تعلق گرفت به میلاد قنبری برای طراحی موسیقی نمایش «پیانیستولوژی».

در بخش مسابقه بین‌الملل جایزه اول تعلق گرفت به جرون ویتز و والنتاین دایننس برای طراحی صدای نمایش «دهن گنده» از بلژیک.

جوایز بخش طراحی صحنه و طراحی لباس

اردشیر صالح پور، قادر آشنا و اسماعیل شفیعی برای اعلام نام برندگان طراحی لباس و طراحی صحنه روی صحنه آمدند.

طراحی لباس : در مسابقه بین الملل جایزه اول تعلق گرفت به ندا نصر برای طراحی لباس نمایش «فهرست مردگان». داوران در بخش های مسابقه ایران الف, ایران ب و آف استیج در حوزه طراحی لباس کاندیدایی را اعلام نکرده بودند.

طراحی صحنه: جایزه اول طراحی صحنه نمایش های خیابانی تعلق گرفت به رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون». داوران در بخش آف استیج کاندیدایی برای طراحی صحنه معین نکرده بودند. جایزه اول طراحی صحنه در بخش مسابقه ایرانِ ب تعلق گرفت به شهاب افتخاری برای نمایش «پیانیستولوژی». جایزه اول طراحی صحنه در بخش مسابقه ایران ِ الف تعلق گرفت به سعید حسنلو برای نمایش «…و چند داستانِ دیگر». جایزه اول طراحی صحنه در بخش مسابقه بین الملل تعلق گرفت به اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ».

تقدیر از پیشکسوتان تئاتر
پس از اهدای جایزه موسیقی و جایزه طراحی صحنه و طراحی لباس نوبت رسید به تقدیر از سه پیشکسوت فعال در زمینه تئاتر جمشید خانیان، هوشنگ آزادی‌ور و احمد دامود.

پیش از آغاز مراسم بزرگداشت کلیپی از تصویر و صدای این سه هنرمند پیشکسوت پخش شد.

جمشید خانیان به دلیل بارش برف در اصفهان نتوانسته بود خود را به مراسم اختتامیه برساند و احمد دامود نیز به دلیل کسالت در این مراسم حضور نیافت.

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی و فرهاد مهندس پور دبیر سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای تجلیل از هوشنگ آزادی‌ور روی صحنه حاضر شدند.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار