کد خبر: 24218 | سرویس: وبلاگ
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ساعت » ۱۲:۳۰

«چرا مسولان حرف ها را نمی شنوند؟» مطلب تازه ای از دکتر فریبرز ناطقی است که امروز در گروه نخبگان خبرآنلاین منتشر شده است.

%d9%86%d8%a7%d8%b7%d9%82%db%8c

این استاد دانشگاه که دارای دکتری مهندسی سازه از دانشگاه کلمبیای آمریکاست در این یادداشت یادآور شده است: «سالهاست که ما اساتید دانشگاه ها شاهد افت شدید در دانشگاها و همچنین کیفت بد آموزش توسط برخی از همکاران در دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در کشور بوده‌ایم و بارها نیز توسط افراد متعهد در اموزش عالی در این خصوص بحث های زیادی شده است که بیان مجدد ان بی فایده خواهد بود. »

وی می نویسد: از سوی دیگر مسله حیاتی مدیریت سوانح نیز بصورت جدی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و ضعف‌های جدی در آن بیان شده است که مجداد تکرار آنها تکرار مکررات خواهد بود.

چندی پیش چند یادداشتی در خصوص وضعیت مدیریت بحران حوادث کشور و وضعیت بسیار مریض فنی کشور نوشتم. حوادث روزهای گذشته نشان داد شرایط فنی در ایران آنقدر وخیم است که بحران به سادگی بوجود می‌آید.
سه تصویر زیر را مشاهده کنید؛

سالهاست که ما اساتید دانشگاه ها شاهد افت شدید در دانشگاها و همچنین کیفت بد آموزش توسط برخی از همکاران در دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در کشور بوده‌ایم و بارها نیز توسط افراد متعهد در اموزش عالی در این خصوص بحث های زیادی شده است که بیان مجدد ان بی فایده خواهد بود.

از سوی دیگر مسله حیاتی مدیریت سوانح نیز بصورت جدی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و ضعف‌های جدی در آن بیان شده است که مجداد تکرار آنها تکرار مکررات خواهد بود!

گر در خانه کس است یک حرف بس است؟ تنها چیزی که منه ناچیز درک نمی‌کنم این است که مگر گویندگان این ضعف ها خارجی‌ هستند یا از دین خارجند یا عنادی با مردم و کشور دارند که حرف انها شنیده نمی شود و فقط حرف بی‌پایه با تیترهای بزرگ مورد بحث قرار می‌گیرند.

شاهد این مدعا دو نوشته اخیر حقیر در زیر است؛

«مسئولان مترو مردم را درباره زلزله گمراه نکنند» در بخشی از این یادداشت آمده است: «یادم می‌آید پس از چاپ اولین کتاب مدیریت بحران در سال ۱۳۷۵ باتوجه به اسم جذاب آن «مدیریت» و «بحران» با خواندن چکیده این کتاب سه روز بعد افراد زیادی «سه شبه»ره صد ساله پیمودند! و در سمت مدیران بحران در کشور شروع به فعالیت کردند که صد البته شرایط بدتر از سال ۱۳۷۵ شد!»

«چرا اطلس‌مال، صاحبقرانیه را ویران می‌کند؟» در بخشی از این یادداشت آمده است: «بحث‌های علمی و فنی چقدر در کشور تنزل کرده و اموری که ۳۰ سال پیش قویتر دنبال می‌شد امروز با بحث‌های کودکانه جابجا شده است»

ما گفتیم و باز می‌گویم و بارها خواهیم گفت مشکل در این دو زمینه بسیار جدی است.

 

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

مرا آگاه ساز اگر
avatar
wpDiscuz
جدیدترین اخبار