کد خبر: 110 | سرویس: دانش و فناوری
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۲ | ساعت » ۱۰:۰۵

دانش > پزشکی – مطالعات اخیر محققان انگلیسی نشان می دهد که هنگام اجرای امور مختلف به طور همزمان، زنان به نسبت مردان عملکرد بهتری دارند و به راحتی قادر به مدیریت امور هستند.

 

ایرنا نوشت:

زنان در اجرای امور مختلف به طور همزمان، از مردان موفق تر هستند

به گزارش پایگاه ساینس، براساس یک تحقیق محققان انگلیسی،مردان در زمان تغییر از یک وظیفه به وظیفه دیگرنسبتا کند هستند و توانایی سازماندهی این شرایط را با تاخیر دارند.

این بررسی نشان داد:هر دو گروه سعی دارند که به تمام کارهای خود طبق اولویت ذهنشان رسیدگی کنند؛ زنان این فعالیت را به راحتی انجام می دهند ولی مردان با تاخیر بیشتری نسبت به زنان آن را انجام می دهند.

در این بررسی ۱۲۰ زن و ۱۲۰ مرد در یک تست کامپیوتری رقابت کردند. این تست شامل سوییچ کردن بین یکسری عدد و شکل بود. زمانی که از داوطلبان خواسته می شد روی یک موضوع خاص تمرکز کنند، قابلیت ذهنی هر دو گروه برابر بود ولی زمانیکه از آنان خواسته می شد با سرعت، نظر خود را از یک موضوع به موضوع دیگر معطوف کنند، مردان عقب می ماندند و گیج می شدند.

مدیر این پروژه تحقیقاتی بر این باورست که شاید این تاخیر و سردرگمی در امور ناچیز کوچک به نظر بیاید ولی در دراز مدت بسیار تاثیرگذار است.

این گزارش حاکی است: زنان در حل مسایل از روش های هوشمند استفاده می کنند و برخی از این روش ها برای مدیریت چندکار به طور همزمان بسیار راهگشا است.

این تست نشان داد که تفاوت ذهنی زنان و مردان از روی نقاشی آنان نیز به راحتی قابل تشخیص است.

براساس نتایج این گزارش، یکی دیگر از تفاوت های زنان و مردان این است که زنان قبل از شروع کار در مورد آن فکر می کنند ولی مردان به سرعت دست به عمل می زنند، همچنین هنگام مواجه شدن با مشکل در روند امور، زنان کار را متوقف کرده و در مورد آن می اندیشند و پس از یافتن یک راهکار مناسب، آن را ادامه می دهند.

در بخشی از نتایج این تحقیق آمده است: عموم بر این باورند که مردان هنگام اجرای چند کار به طور موازی، موفق تر از زنان عمل می کنند که این تصور اشتباه است .

نتایج کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه BMC Psychology به چاپ رسیده است.

منبع : خبر آنلاین

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

مرا آگاه ساز اگر
avatar
wpDiscuz
جدیدترین اخبار