займ на карту срочно
کد خبر: 28101 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۶ | ساعت » ۳:۱۶

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همت و غیرت مردم عراق در کنار فتوای تاریخی آیت‌الله سیستانی در آزادسازی موصل بسیار تأثیرگذار بود اما اگر کمک‌های ایران از ابتدای شروع ماجراجویی‌های داعش در منطقه نبود این پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد.

به گزارش کیانسه، علی لاریجانی امروز در آئین افتتاح و بهره‌برداری از تقاطع سه سطحه شهدای مدافع حرم و آغاز عملیات اجرایی ساخت هشت مجموعه ورزشی در مناطق هشتگانه قم، با اشاره به اجرای پروژه‌های موفق در طول ۲ سال اخیر گفت: افتتاح این تقاطع گره کور ترافیکی از این منطقه را بسیار روان‌تر خواهد کرد.

اهم اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی را به نقل از خبرگزاری ها در زیر می خوانید؛

* این شهدای مدافع حرم بودند که غده بدخیم تروریست را در منطقه متلاشی کردند و زمان ثابت کرد که دیگران فقط حرف زدند اما فقط این ایران بود که در میدان مبارزه همراه ملت عراق و سوریه تا آخرین‌نفس مبارزه کرد.

* همت و غیرت مردم عراق در کنار فتوای تاریخی مرجع گران‌قدر آیت‌الله سیستانی در این زمینه بسیار تأثیرگذار بود اما اگر کمک‌های ایران از ابتدای شروع ماجراجویی‌های  داعش در منطقه نبود این پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد.  کشورهای دیگر تنها حرف زدند و ائتلاف‌های مختلفی را تشکیل دادند اما در میدان جنگ و عمل فقط ایران و نیروی قدس سپاه به یاری ملت عراق و سوریه آمد که این در تاریخ ماندگار خواهد ماند.

* آغاز بهره‌برداری از ۸ مجموعه ورزشی در مناطق هشتگانه قم امری بسیار لازم و سنجیده است که جا دارد زودتر به بهره‌برداری برسد.

*در جلسه اخیر با وزیر راه، تدابیری اندیشیده شد که مسیر طرح  ملی راه‌آهن تهران به اصفهان در قم با مترو تداخلی نداشته باشد و مردم در استفاده از آن سهولت بیشتری داشته باشند.

* به‌زودی قم شاهد فرودگاه خواهد بود، مشکلات پیش روی فرودگاه قم در جلسه با وزیر مسکن حل‌وفصل شد و به‌زودی عملیات اجرایی ادامه فرودگاه از سر گرفته خواهد شد همچنین در این جلسه برخی از موارد اختلافی در طرح حرم به حرم که مربوط به طرح‌های شهرسازی بود نیز به توافق منجر شد و شهرداری در اجرای ادامه پروژه حرم تا جمکران مشکلی از این بابت نخواهد داشت .

*قم از نظر شهری بسیار بزرگ‌شده و خیابان‌های سابق دیگر گنجایش وسایل حمل‌ونقل جدید را ندارد که شهرداری نیز با نگاهی عالمانه و کارشناسی شده به اجرای پروژه‌های مربوط می‌پردازد که بسیار جای خرسندی دارد.

* بهره‌برداری از عملیات اجرایی بیمارستان  یک هزار تختخوابی پردیسان سبب خواهد شد تا قم تبدیل به یک شهر پایه‌ای برای شهرهای اطراف درزمینهٔ پزشکی بشود.

* قم باید بیشتر و زودتر از بقیه استان‌ها از امکان فایناس به وجود آمده توسط برخی از کشورها در زمینه شهرسازی، صنعت و تولید استفاده کند همچنین در تلاش هستیم تا خط دو مترو قم نیز از امکانات فایناس بهره ببرد.

خبرآنلاین

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی