займ на карту срочно
کد خبر: 32742 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ | ساعت » ۲۱:۴۷

۲۲ بهمن ۹۶ و در تولد ۴۰ سالگی انقلاب، جهان آماده خروش ملت ایران است؛ ملتی که چهار دهه در برابر همه فراز و نشیب‌های دشمنان داخلی و خارجی ایستاد تا پاسدار انقلابی باشد که ثمره خون شهیدان است.

به گزارش خبرآنلاین، ایران اسلامی این روزها آذین‌بند جشنی ۴۰ ساله است. کوچه و خیابان‌های شهر از روزهای قبل به استقبال مردمانی رفتند که فردا قرار است وحدت ملی خود را در آن به نمایش بگذارند. آنها از هر گروه و دسته و جناحی که باشند، وقتی پای منافع ملی و نمایش شکوه و اقتدار ایران اسلامی به میان بیاید، دریغ نکرده و خود را به صفوف ایرانیان می‌رسانند.

۲۲ بهمن امسال اما از معدود جشن‌های این چهار دهه است که مردم ایران خود را بیش از پیش آماده برگزاری آن می‌کنند. اعتراضات دی ماه امسال که در برخی از نقاط کشور به اغتشاش کشیده شد و در نهایت با حضور در صحنه به موقع همین ملت به پایان رساند، از دلایلی است که بر اهمیت شرکت مردم می‌افزاید.

در این بین مقامات و مسئولان کشوری و لشگری، مراجع عظام تقلید، نهادها و احزاب در سخنرانی‌ها و بیانیه‌های خود مردم را برای حضور هرچه بیشتر و بهتر در راهپیمایی این روز دعوت کردند. رهبری معظم انقلاب نیز در دیدار همافران ارتش، ۲۲ بهمن امسال را تماشایی توصیف کردند و دلیل آن را هم کمین گرفتن دشمن دانستند. سایر مقامات و مسئولان هم بر حضور در صحنه مردم تاکید و از آنها برای رقم زدن حماسه‌ای پرشور دعوت کردند.

در ادامه دعوت مقامات و مسئولان از مردم را برای حضور در راهپیمایی بخوانید:

مقامات گزیده اظهارات
رهبرمعظم انقلاب امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود. راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال یک نمونه از عشق و ارادت مردم به انقلاب است. امسال به دلیل یاوه گویی های برخی از دولتمردان امریکا و غیر امریکا، مردم احساس می کنند که دشمن در حال کمین گرفتن و درصدد دشمنی است و به همین علت، به حول قوه الهی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد.
رییس جمهور باید در این راهپیمایی با خلق حماسه ای جدید، اراده، انسجام، اتحاد و پایبندی خود را به منافع و حاکمیت ملی نشان داده و به بدخواهان ایران اسلامی در سراسر جهان بگوییم که راه امام خمینی(ره) همچنان ادامه خواهد داشت. حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی برای ماه ها و مدت ها دشمنان و بدخواهان ملت ایران را مایوس و آنچه در طول ماه‌های گذشته بافته بودند را تبدیل به پنبه می کند. این حضور نشان می دهد که رابطه مردم و دولت صمیمی و عمیق و ارتباط مردم با ارزش های انقلاب همچنان پابرجاست.
رییس قوه مقننه این انقلاب متعلق به مردم ایران است چرا که مسئولان کشور نمایندگان مردمند. حضور پر شکوه  مردم در راهپیمایی دلگرمی برای خدمتگزاران آنهاست تا بتوانند با انرژی بیشتری برای حل مشکلات کشور اقدام کنند. ما در منطقه ای هستیم که  دچار مسائل زیادی است و حضور مردم می‌تواند در تداوم ثبات کشور در این منطقه ناامن موثر باشد.
رییس قوه قضاییه مردم عزیز و بصیر ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال هم همچون سال های گذشته وحدت، انسجام و یکپارچگی خود را به رخ جهانیان می کشانند. مردم ما بصیرند و اگرچه اختلاف نظر و سلیقه دارند اما وقتی پای امنیت ملی کشور به میان می آید و وقتی بحث اقتدار ملی و مصالح عامه کشور است، همه در صحنه حاضرند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ملت ما با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اقتدار، وحدت امت اسلامی، پیروی از رهبری و عشق و اعتقاد خود به نظام و جمهوری اسلامی را به جهانیان ثابت خواهند کرد. انشاء الله امسال هم ملت ما با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اقتدار، وحدت امت اسلامی، پیروی از رهبری و عشق و اعتقاد خود به نظام و جمهوری اسلامی را به جهانیان ثابت خواهند کرد و مشت محکمی به دهان یاوه گوی ترامپ و امثال او خواهند زد و نشان خواهند داد که این بحث هایی که در واشنگتن و جاهای دیگر در رابطه با ایران می کنند خیالات خامی است که همواره در ذهن اینها بوده است.

مراجع عظام تقلید هم در جلسات درس خود، بر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند.

اسامی گزیده اظهارات
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی همه باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و ضربه ای دیگر به دشمن وارد کنند، با راهپیمایی ۲۲ بهمن معلوم می شود که مردم بعد از حدود ۴۰ سال به انقلاب خود علاقه مند هستند و این راهپیمایی های عظیم نشانه وفاداری ملت به انقلاب است و با این کار دشمن را مایوس می کنند. ناآرامی های اخیر امید کاذب برای دشمنان ایجاد کرده است، باید با حضور پرشور نشان دهیم که این امید به ناامیدی منتهی می شود. انقلاب ما با همه انقلاب های دنیا تفاوت واضح داشت انقلاب های دیگر متکی به غرب و شرق بوده و بدون آن نمی توانستند کار را پیش ببرند اما انقلاب اسلامی بدون تکیه به شرق و غرب به پیروزی رسید و پیشرفت کرد.
آیت الله حسین نوری همدانی آحاد مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن برای نشان دادن عزت و اقتدار جمهوری اسلامی، شرکت کنند. حمایت و حفظ انقلاب از اوجب واجبات است، در روز ۲۲ بهمن همه باید در صحنه حاضر شوند و عزت ایران را به نمایش بگذارند.
این انقلاب که ۴۰ سال است با عزت و اقتدار در برابر کارشکنی ها و دشمنی های فراوان غرب و استکبار و صهیونیست ها ایستاده و همینطور هم خواهد ایستاد، خواب را از چشم مستکبران ربوده است. شعارهای اول انقلاب را نباید فراموش کنیم، ارزش های انقلاب با فداکاری مردم به وجود آمد و برای پیروزی انقلاب همین مردم خون دادند.
آیت الله عبدالله جوادی آملی ضمن احترام به همه اصناف و قشرهای جامعه، همه مردم با وجود برخی ایرادات و مشکلات که در کشور وجود دارد، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند. مردم با حضور در راهپیمایی، عزت و شکوه اسلام و نظام اسلامی را بخواهند، دفاع ما از اصل انقلاب و نظام باشد، در صحنه به خوبی حضور داشته باشیم و به خصوص زنان با حضور خود عفاف و حجاب را بیش از پیش شکوفا کنند. زنان در مقابل این رفتار برخی از دختران ناآگاه که روسری خود را برداشتند باید همپای مردان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یابند و اعلام کنند که شعار ما این آیه قرآن است که می فرماید «وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ»
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی حضور مردم در همه برهه های حساس، برای دفاع از اسلام و انقلاب فوق انتظار ما بوده است. مردم ایران صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند. ما باید قدردان این ملت شریف و وظیفه شناس باشیم، چراکه همیشه در هر شرایطی برای دفاع از اسلام و انقلاب بیش از انتظار ما در صحنه حضور داشته اند. حضور پرشور مردم در گردهمایی های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی ها نشان از دلسوزی ملت نسبت به انقلاب و خون شهدا است. مردم ما یک بار دیگر در ۲۲ بهمن امسال وفاداری خود را به انقلاب اسلامی نشان خواهند داد.

 

فرماندهان نظامی، نهادها، احزاب و شخصیت های سیاسی کشورمان نیز در پیام‎های جداگانه‎ای مردم را به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کردند.

اسامی گزیده اظهارات
امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش یوم الله ۲۲ بهمن یک خندق دیگر است. روز تو دهنی زدن به آمریکا، آل سعود و رژیم نحس صهیونیستی است. روز مصاف دوباره حق و باطل و اسلام و کفر است. در روز ۲۲ بهمن امسال دوباره با نام امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) ضربت ذوالفقار را بر پیکر نحس دشمنان فرود بیاورید که افضل بوده و هست از عبادت ثقلین. خواهران و براداران عزیز، روز۲۲ بهمن همه به خیابان ها بیایید و با مشت های محکم خود بر دهان ترامپ بکوبید تا دشمن بداند اینجا ایران، خاستگاه انقلاب شکوهمند اسلامی است و بدانند ملت ولایتمدار ایران اسلامی ملتی هستند که سرانجام آمریکای جهانخوار را در اریکه قدرتش سرکوب خواهند کرد و این ملت به حول و قوه الهی جشن پایان عمر رژیم نحس رژیم صهیونیستی را بزودی به چشم خواهند دید.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران از عموم مردم دعوت می کنم همچون گذشته با شکوه گسترده‌تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکت کنند و مایه دلگرمی مسئولان خود برای خدمت بیشتر باشند.
مجمع روحانیون مبارز ضمن تبریک سالگرد پیروزی معجزه‌آسای انقلاب اسلامی از تمامی هموطنان عزیز درخواست می‌کنیم در همایش بزرگ ملی، ۲۲ بهمن امسال با شکوهتر از گذشته شرکت کرده و اتحاد و همبستگی خویش را در برابر بدخواهانی که سربلندی و پیشرفت ملت ایران را برنمی‌تابند به نمایش گذاشته روح بلند امام و شهیدان انقلاب و دفاع مقدس را شادمان سازند.
جامعه روحانیت مبارز استقلال حقیقی و کامل استوار شده و دشمنان سلطه گر، ناکام از نقشه ها، توطئه ها و عملیات خود انگشت حسرت به دهان گرفته‌اند؛ ‌آزادی، این گمشده تاریخی به همت و ایثار و مقاومت شما مردم اینک در اختیار ما است. ما آزادانه انتخاب می کنیم، آزادانه تصمیم می گیریم، آزادانه اقدام می کنیم و آزادانه نقد می کنیم. ایران اسلامی امروز بهترین روزهای خود را در عرصه استقلال و آزادی تجربه می کند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم لازم است با حفظ انگیزه‌های دینی و توجه به جوانان پُرانگیزه و مؤمن، به تقویت اقتدار درونی کشور بپردازیم و تا زمانی که ساخت درونی این نظام برپایه دین، مردم و ارزش های الهی است، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این بنای پولادین را نخواهد داشت. اجرای احکام دین، عدالت خواهی و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از اهداف و شعارهای ارزشمند انقلاب اسلامی بودند که برای حفظ انقلاب باید این شعارها را حفظ کرد و نگذاشت هیچ‌گونه انحرافی از صراط مستقیم انقلاب اسلامی صورت بگیرد.
آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) ملت ایران همچنان مقاوم با هوشیاری با همبستگی و با اتکال به خداوند در یوم الله ۲۲ بهمن سرمایه بزرگ شان را به رخ جهانیان خواهند کشید و برای دستیابی به آینده ای روشن نیاز است تا بار دیگر در عرصه اجتماعی سربلند حضور یابند؛ تا خصومت ها و کینه ورزی شیاطین بزرگ را نابود کرده و مکر دشمنان را با بصیرت از بین ببرند و نام سرزمین اسلامی را سربلند کنند. روابط عمومی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س) از ملت شریف ایران دعوت می کند همانند گذشته با حضور پرشور و وحدت آفرین خود جهت شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پیمان با امام راحل و رهبری را مستحکم تر کنند.
جامعه اسلامی مهندسین ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن و شهدای گلگون انقلاب اسلامی، از آحاد ملت عزیز ایران برای حضور باشکوه در راهپیمائی های ۲۲ بهمن در سراسر کشور دعوت به عمل می آورد و با فریادی رسا به جهانیان اعلام می دارد که ایران عزیز همچنان استوار به سمت قله های افتخار با وحدت ملی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به پیش خواهد رفت.
حزب اعتماد ملی از همه مردم دعوت می‌کنیم   برای پاسداشت انقلاب اسلامی، در ۲۲ بهمن امسال هم به جشن بزرگ پیروزی بپیوندند و با شرکت در راهپیمایی بزرگ مردمی، اراده خود را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی نشان دهند و مطمئن باشند که هیچ جریان و حزب و گروهی نخواهد توانست شکوه و عظمت این راهپیمایی را به سود منافع حقیر سیاسی خود مصادره کند. شرکت در راهپیمایی بزرگ مردمی ۲۲بهمن یک اقدام ملی در سطح انقلاب است و به معنای تایید اقدامات غلط برخی مسوولان نیست.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن دعوت عموم مردم انقلابی برای شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۱۳۹۶، مجددا در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی، با پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) عهد و پیمان بسته و از خداوند می خواهیم توفیق خدمتگزاری خالصانه به مردم شریف ایران در راستای تحقق عدالت را تا پای جان به همه ما عنایت بفرماید.
حزب موتلفه اسلامی ملت بزرگ ایران در روز ۲۲ بهمن برای بزرگداشت خون شهدا و ارج نهادن به ارزش‌های الهی و اسلامی و نیز گرامیداشت یاد امام امت بنیانگذار جمهوری اسلامی و ارج نهادن به ۳۰ سال رهبری بی بدیل مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سراسر کشور به خیابان‌ها خواهند آمد.
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بی‌شک این حضور نه فقط برای تجدید میثاق دوباره با آرمان‌های انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) است بلکه حرکتی برای دفاع از دستاورد‌های مهم و حیاتی این انقلاب بوده که با اتحاد، همدلی، مقاومت و جهاد ملت بزرگ ایران اسلامی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) که به بار نشسته است و ملت غیور ایران در این روز نشان خواهند داد که بار دیگر زیر ستم، سلطه و تحقیر استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا نخواهند رفت و به فضل الهی تهدید‌های آنان را با ضربات محکم و کوبنده پاسخ خواهند داد.
حزب مردم سالاری از ملت فهیم و سرافراز ایران دعوت می‌کنیم که در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور گسترده درراهپیمایی۲۲بهمن، اتحاد خویش را برای جهانیان به ویژه آمریکای مستبکر به رهبری ترامپ نادان به نمایش بگذارد. این ملت علی‌رغم نارضایتی از برخی از موضوعات، همچون کوهی استوار پای آرمان‌های انقلاب می‌ایستد و البته این پیام را هم به گوش مسئولان برساند که باید آنان سر از پا نشناخته جهت رفع مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی بکوشند تا اعتماد عمومی را همچون گذشته بازسازی و تقویت نمایند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی