займ на карту срочно
کد خبر: 33066 | سرویس: سیاست
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۷:۴۲

رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی همتای ترکیه ای خود و برای حضور در دور دوم مذاکرات سه جانبه تهران، مسکو و آنکارا در خصوص سوریه، بعد از ظهر چهاردهم فروردین به آنکارا سفر می کند.

به گزارش کیانسه ازایرنا: رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی همتای ترکیه ای خود و برای حضور در دور دوم مذاکرات سه جانبه تهران، مسکو و آنکارا در خصوص سوریه، بعد از ظهر چهاردهم فروردین به آنکارا سفر می کند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری افزود: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این سفر در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در خصوص سوریه شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

پرویز اسماعیلی گفت: رئیس جمهوری، علاوه بر این، دیدارهای دو جانبه ای با رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و فدراسیون روسیه خواهد داشت که در آن مسایل مربوط به روابط فیمابین و همچنین همکاری های منطقه ای و بین المللی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اجلاس آنکارا در ادامه گفت و گوهایی است که روسای جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه و برای رایزنی و همکاری سه جانبه در خصوص مسائل سوریه، و از جمله اخیرا در بندر سوچی روسیه برگزار کردند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و چند تن از اعضای کابینه رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.

دکتر روحانی عصر پانزدهم فروردین ماه به میهن اسلامی باز می گردد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی