займ на карту срочно
کد خبر: 28134 | سرویس: دانش و فناوری
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۶ | ساعت » ۱۳:۰۸

 

جدیدا دوچرخه هایی بدون زنجیر ساخته شده اند که علاقه مندان به دوچرخه سواری می توانند از آنها استفاده کنند.

 آماده فروش است

اگر علاقه مند دوچرخه و سواری با آن باشید، مسلما از درد سرهای این وسیله و زنجیر آن آگاه هستید. تاکنون طرح های مختلفی برای حذف زنجیر دوچرخه ارائه شده اند اما به نظر می رسد، ابتکار آقای شان چان ؛ ساکن فلوریدای امریکا، عملکردی بهتر از مدل های مشابه داشته و حالا آماده ی فروش شده است.دوچرخه بدون زنجیر

دوچرخه بدون زنجیر

نام تجاری این دوچرخه “بدون زنجیر” (Chainless) گذاشته شده است و از نظر ارگونومیک، طراحی بسیار خوبی دارد، چرا که استفاده ی طولانی مدت از این وسیله، هیچ مشکلی در ستون فقرات و زانوها ایجاد نمی کند. در مقایسه با دوچرخه های معمولی، چرخ ها به هم نزدیک تر شده اند و کاربر، به جای نشستن در وسط بدنه، تقریبا در عقب و روی چرخ دوم، قرار می گیرد.

 

تصویر دوچرخه بدون زنجیر

 

همچنین بخوانید : عوارض راه رفتن با صندل تخت و بدون پاشنه

دنده ها، داخل چرخ عقب تعبیه شده است و می توان سرعت آنها را تغییر داد، اما مثل دوچرخه های دنده ای معمول، از سیستم دنده های دوگانه خبری نیست. دیگر نکته ی بسیار جالب در طراحی این دوچرخه، قابلیت چرخش محور چرخ عقب است که به راکب اجازه می دهد در یک دایره ی بسیار کوچک، دور بزند. زاویه ی چرخش چرخ عقب، به کمک پاها کنترل می شود.

 

دوچرخه ی بدون زنجیر، در دو تیپ ثابت و تاشو عرضه می شود که درحالت اول ۸۰۰ دلار و در مدل تاشونده، ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. این محصول با بدنه ی سبک از جنس فیبرکربن هم قابل سفارش خواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار