کد خبر: 23272 | سرویس: صفحه نخست > وبلاگ
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ساعت » ۱۴:۱۹

نامه دکتر رخشانی به شاعر گرامی سمیه اسدی

بنام خداوند جان و خرد           کزین برتر اندیشه برنگذرد

خواهر گرامی و هموطن فرهیخته سرکار خانم اسدی

سلام علیک :

جنابعالی را با دغدغه های شیرینتان برای دریاچه های ارومیه و هامون می شناسم، نامه اخیرتان را به هنرمند گرامی جناب آقای رضا کیانیان خواندم یادآوری چند نکته را خالی از فایده ندیدم:

۱ – همه ایران برای سرای ماست و همه ایرانشهریان حق و حتی وظیفه دارند که نگران وجب به وجب خاک و آب این سرزمین اهورایی باشند همچونان که همگان حق دارند بر شکفتن یک گل در هرکجای ایران زمین به مهر و شادمانی لبخند بزنند.

۲ – فاجعه زیست محیطی خشک شدن دریاچه های ارومیه و هامون آنچنان وسیع و دارای ابعاد مختلف است که احیای آنها از یک مجموعه هرچند توانمند و دلسوز ساخته نیست و هرکس در حوزه نفوذ خود باید کاری بکند.

۳ –  اگر چه خطاب استاد کیانیان دبیرکل سازمان ملل برای دریاچه ارومیه بوده است  و به حق بخش عمده مشکل این دریاچه داخلی است اما در مورد دریاچه “هامون” اینگونه نیست چرا که هامون “هفتمین دریاچه جهان است که بعنوان ذخیره گاه زیست بشریت ثبت شده و دریاچه مشترک میان ایران و افغانستان است که برای تامین آب آن هم معاهده ای بین المللی بسته شده و سازمان ملل در قبال اجرائی شدن آن مسئولیت دارد.

۴ – میدانم که میدانید اهداف تلاشهایی از این قبیل دست که استاد کیانیان انجام داده اند بیش از آن که متوجه رفتار اجرائی فرد مخاطب باشد ، تلنگری بر افکار عمومیست تا متوجه حساسیت یک موضوع که به نظر می رسد با امضاء ۲ میلیون نفر این یک کمپین موفق بوده است .

برای فرهیختگان فرهمندی همچون جنابعالی و استاد کیانیان که دلشان سرشار از دلشوره های ناب برای ایران ورجاوند است شادکامی و پیروزی آرزومندم .

با احترام دکتر محمدتقی رخشانی

 

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

مرا آگاه ساز اگر
avatar
wpDiscuz
جدیدترین اخبار