займ на карту срочно
کد خبر: 36096 | سرویس: گردشگری
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۹:۱۷

در ایام نوروز می توان از مکان های دیدنی سیستان به خصوص جنگل های گز و همچنین قلعه های تاریخی از دوران ساسانیان و هخامنشیان بازدید کرد.

شمال استان سیستان و بلوچستان با توجه به ویژگی های تاریخی که در آن وجود دارد به یک منطقه بکر و دیدنی تبدیل شده است.
در ایام نوروز می توان از مکان های دیدنی سیستان به خصوص جنگل های گز و همچنین قلعه های تاریخی از دوران ساسانیان و هخامنشیان بازدید کرد.
اوشیدا نام تنها عارضه طبیعی در دشت سیستان است که بر روی آن آثار تاریخی از جمله قلعه کافران و همچنین مقبره خواجه بنا شده است، به پایین از کوه اوشیدا که بنگرید فضای منحصر به فردی از تالاب هامون را خواهید دید.

این منظره دیدنی از معدود مناظر زیبا در منطقه سیستان به شمار می رود.
با این حال دیدنی های سیستان تنها به کوه اوشیدا وابسته نیست جنگل های نیاتک و جزینک دست کمی از سایر جنگل های مناطق مختلف ایران ندارند.
در جنگل جزینک درخت های کهن سال و قدیمی را مشاهده خواهید کرد که فضای زیبا و دلنشینی را برای عصر یک روز تعطیل رقم خواهد زد.

با این حال این ها تنها بخش های کوچکی از زیبایی ها منطقه سیستان است، پارک ساحلی زهک و یا چاه نیمه های معروف سیستان هر ساله میزبان خیل عظیمی از مسافران نوروزی هستند.
در بازدید از سیستان نباید فراموش کرد که تنها آتشکده ساسانیان در هیرمند وجود دارد و بقایای این معبد شگفت انگیز همچنان در شمال سیستان خودنمایی می کند.

همچنین کمی آنطرف تر از آتشکده کرکویه می توان از قلعه خان ملک کیانی بازدید به عمل آورد، قلعه ای که بر فراز تپه ای بلند بنا شده است و در روزگاران قاجار بر هیرمند حکم فرمایی می کرده است.

قلعه رستم نیز از دیگر مناطق شگفت انگیز سیستان است، جایی که ضرب المثل معروف سیستانی گراشو بالا به دلیل ساختار ظاهری آن کاربرد رایجی داشته است.

با این حال سیستان مهد شگفتی ، جذابیت و زیبایی است ، در برنامه ریزی برای سفرهای نوروزی نباید این منطقه منحصربه فرد را از دست داد.

وتصاویرسایر آثارتاریخی وباستانی سیستان :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار