займ на карту срочно
کد خبر: 31004 | سرویس: اقتصاد
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ | ساعت » ۱۵:۳۴

کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به روندی که در حال حاضر صادرات نفت آمریکا پیش گرفته، تا ماه آینده نیز صادرات این کشور افزایش خواهد یافت.

به گزارش کیانسه از خبرآنلاین، کارشناسان معتقدند که صادرات نفت آمریکا با همین روندی که در حال حاضر دارد، رو به افزایش است. صادرات نفت به بیشترین حد خود ۱.۹۸ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرده است. این در حالی است رکورد صادرات در گذشته ۱.۵ میلیون بشکه در روز بوده است؛ به طوری که آمریکا بیش از کشورهای اوپکی مانند ونزوئلا و نیجریه صادرات نفت دارد.

در حال حاضر تفاوت قیمت بین نفت وست تگزاس اینترمدیت و برنت ۶ دلار و ۲۵ سنت است. در روز پنج شنبه پست تگزاس ۵۰ دلار و ۷۶ سنت فروخته شد؛ در حالی که برنت ۵۷ دلار بوده است. طبیعی است زمانی که قیمت پست تگزاس کمتر باشد، مشتریان آن را می خرند. کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به روند افزایش صادرات و تقاضا در رابطه با نفت های آمریکا، به نظر می رسد تا دو تا سه ماه دیگر نیز صادرات روندی صعودی داشته باشد.

توافق کاهش تولید نفت اوپک موجب شده است که فرصت هایی برای پالایشگاه های نفتی آمریکا ایجاد کند تا بتواند کم کاری اوپک را در بازار پر کند.

 

 

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار