займ на карту срочно
کد خبر: 39264 | سرویس: بین الملل
تاریخ انتشار: 5 می 2020 | ساعت » 17:17

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت ۳۳۰ مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به ۳۲۲۴ نفر افزایش یافت.

به گزارش کیانسه از خبرگزاری آناتولی، شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت ۳۳۰ مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به ۳۲۲۴ نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت افغانستان امروز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته با ثبت ۳۳۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) در کشور آمار کل مبتلایان به ۳۲۲۴ نفر رسیده است.

براساس این اطلاعیه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ تن در هرات، ۴۵ نفر در کابل، ۴۱ نفر در قندهار، ۳۸ تن در بلخ، ۲۶ نفر در پکتیا، ۱۳ تن در ننگرهار، ۱۲ تن در پنجشیر، ۱۱ نفر در لغمان، ۱۱ تن در تخار، ۱۰ نفر در لوگر، ۱۰ تن در سمنگان، ۹ تن در پکتیکا، ۷ نفر در پروان، ۶ نفر در فاریاب، ۵ تن در غزنی، ۵ نفر در قندوز، ۵ نفر در کنر، ۴ تن در کاپیسا، ۴ نفر در میدان وردک، ۳ تن در بدخشان، ۳ نفر در زابل، ۲ تن در فراه و یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تاکنون ۹۵ نفر نیز بر اثر کرونا در افغانستان جان خود را از دست داده و ۴۲۱ بیمار نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ ترخیص شده‌اند.

بنابراین گزارش، کووید-۱۹ که برای نخستین بار در دسامبر سال گذشته در شهر ووهان، مرکز استان هوبی چین مشاهده شد، در بیش از ۲۰۰ کشور گسترش یافته و به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل شده است.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار