займ на карту срочно
کد خبر: 33229 | سرویس: بین الملل
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ساعت » ۱۸:۰۳

رهبر کره شمالی برای شرکت در اجلاس سران دو کره که فردا جمعه برگزار می شود با پای پیاده از مرز عبور می کند و وارد خاک کره جنوبی می شود اقدامی که بی سابقه ترین رویداد در روابط دو کره بعد از پایان جنگ سال ۱۹۵۳ میلادی تاکنون محسوب می شود.

به گزارش کیانسه ،در جریان ورود ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی به کره جنوبی ۹ مقام ارشد این کشور وی را همراهی می کنند.

بر اساس پروتکل مذاکرات سران، گفت و گوهای تاریخی مقدماتی دو طرف در مرحله اول راس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی شروع می شود گه بیشتر جنبه تشریفاتی و استقبال دارد.

رئیس جمهوری کره جنوبی و رهبر کره شمالی فردا جمعه در روستایی در مرز دو کشور که قرارداد متارکه جنگ در سال ۱۹۵۳ در آن امضا شد، دیدار می کنند.

قرار است سران دو کشور در برنامه مربوط به درختکاری و کاشت نهال در کره جنوبی نیز شرکت کنند.

به گفته دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، دیدار رهبران دو کشور در روستایی به نام «پانمونجوم» که قرارداد متارکه جنگ میان دو کره در سال ۱۹۵۳ در آن به امضا رسید، برگزار خواهد شد

گفت و گوهای رسمی سران دو کشور پس از مرحله مقدماتی راس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه قبل از ظهر شروع خواهد شد.

در جریان برگزاری اجلاس سران دو کره ۹ نفر از مقام های ارشد این کشور ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی را همراهی می کنند.

از جمله افرادی که نام آنها فاش شده است می توان به ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو این کشور و ‘کیم یو جونگ’ خواهر کوچک رهبر کره شمالی اشاره کرد.

گزارش های رسانه ای حاکی است که ‘کیم یونگ چو’ل معاون کمیته مرکزی از حزب حاکم کار و ‘چو هویی’ معاون سازمان تربیت بدنی، ‘ری سو یونگ’ معاون حزب در امور بین الملل، ‘ری یونگ هو’ وزیر خارجه، ‘ری میونگ سو’ رییس ستاد کل ارتش، ‘پاک یونگ سیک’ وزیر دفاع و ‘ری سون گون’ رییس کمیته وحدت صلح آمیز اعضای این هیات هستند.

‘سونگ مونگ یو’ وزیر وحدت کره جنوبی، ‘کانک کیونگ وا’ وزیر خارجه، ‘جیونگ کیونگ دو’ رییس ستاد کل ارتش، ‘سونگ یونگ مو’ وزیر دفاع و ‘چونگ یویی یونگ’ مشاور امنیت ملی هم از اعضای هیات ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی هستند.

بنا بر اعلام مسئول دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی، گفت و گوی رهبران دو کره در این دیدار به بحث عاری سازی هسته ای و تضمین صلح پایدار منحصر خواهد بود.

کیم جونگ اون در این سفر ۹ همراه خواهد داشت که «کیم یو جونگ» خواهر او و «کیم یونگ نام» مرد شماره دو کره شمالی از آن جمله هستند.

همچنین پس از این دیدار یک درخت کاج در منطقه مرزی دو کره به نشانه صلح و شکوفایی کاشته شده و سران دو کشور آن را آبیاری خواهند کرد.

ایرنا

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار