займ на карту срочно
کد خبر: 30138 | سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۶ | ساعت » ۱۹:۲۷

وزیر بهداشت با بیان اینکه حوادث و تصادفات شایع‌ترین علت مرگ افراد زیر ۴۰ سال در کشور هستند، گفت: امیدواریم بخش‌هایی که مسئول مراقبت از سلامت مردم هستند از منافع مردم و مصالح عمومی کوتاه نیایند.

کیانسه:متاسفانه حوادث و سوانح شایع‌ترین علت مرگ در افراد زیر ۴۰ سال هستند و اقتصاد کشور از بابت حوادث و تصادفات هفت درصد آسیب می‌بیند که این موضوع بسیار بد است.

وی با بیان اینکه حوادث و تصادفات قابل پیشگیری هستند، گفت: متاسفانه این حوادث در سال چهار میلیون از کار افتادگی به دنبال دارد که به نوعی سال‌های از دست رفته عمر محسوب می‌شود.

دکتر هاشمی با اشاره به اهمیت نقش رسانه در آموزش پیشگیری از حوادث و تصادفات گفت: البته قبول دارم که صنعت خودروی ما هم مشکل دارد و باید درست شود. ما پیش از جیب مردم باید به جان‌شان فکر کنیم. حتی پیش از موضوع اشتغال نیز باید به سلامت مردم فکر کنیم. ما از خودروی ملی صحبت می‌کنیم، اما در کنارش مشکلاتی داریم که به معلولیت می‌رسند.

وزیر بهداشت ادامه داد: البته بخشی از این موضوع نیز به رفتارهای نابهنجار و فرهنگ خودمان باز می‌گردد که منجر به حوادث، فوت و معلولیت می‌شود. رسانه باید بداند که در این حوزه می‌تواند بسیار کمک کند. البته صدا و سیما این کار را انجام داده اما توصیه می‌کنم که هرگز از تکرار این مسائل خسته نشوید؛ چرا که این تکرار بسیار موثر است.

منبع:آوای سلامت

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار