займ на карту срочно
کد خبر: 27916 | سرویس: سلامت
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ساعت » ۰:۵۰

 

دستگاه تردمیل در سرعت های بالا به زانو آسیب وارد می کند اما استفاده کمتر از ۲۰ دقیقه و با سرعت پایین خطری برای بدن ندارد.

دستگاه تردمیل به زانو آسیب می زند؟

قدیم ترها تردمیل فقط در باشگاه های ورزشی وجود داشت اما امروزه با تنوع بسیار زیاد و در انواع پیشرفته در خیلی از خانه ها جا خوش کرده است. اما همیشه این نگرانی برای استفاده کنندگان این دستگاه ورزشی وجود دارد که نکند به جای درست کردن ابرو چشم را هم کور کنند و یک عمر درد زانوهای آسیب دیده را به جای به دست آوردن لاغری و تناسب اندام به جان بخرند.
دکترشهرام فیروز مرنی،در زمینه استفاده از این دستگاه ورزشی که دوستداران زیادی هم دارد معتقد است:تردمیل در سرعت های بالا به زانو آسیب وارد می کند اما اگر کمتر از ۲۰ دقیقه و با سرعت پایین از این دستگاه ورزشی استفاده کنیم خطری بدن را تهدید نمی کند.دستگاه تردمیل

دستگاه تردمیل

 

 دستگاه تردمیل

همچنین بخوانید : استفاده از موبایل برای کودکان مضر است؟

آیا تردمیل به زانو آسیب می زند؟

این فوق تخصص درد و عضو هیأت علمی دانشگاه در ادامه توصیه می کند:اگر اضافه وزن دارید به جای تردمیل می توانید در استخر تا حدود یک ساعت راه بروید این میزان در خشکی باید کمتر از نصف باشد در ضمن برای کاهش دردهای زانو بهتر است قبل از آغاز هر درمان دارویی وزن خود را کم کنید زیرا کاهش وزن نخستین قدم مؤثر در جهت رفع دردهای ناحیه زانو است.
توجه داشته باشید که اگر از دستگاه تردمیل استفاده می کنید حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید و هنگام استفاده از این دستگاه از سرعت های پایین استفاده کنید. اگر هم از دردهای مفاصل و استخوانی رنج می برید بهتر است به طور کل از خیر تردمیل بگذرید.

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
مرا آگاه ساز اگر
جدیدترین اخبار